Історія Городка

Місто Городок в мережі "Віа Регія - культурний шлях Ради Європи"

03 листопада 2010 року під час візиту в Городок делегації Європейського культурно-інформаційного центру в Тюрінгії (м.Ерфурт, Німеччина) в складі доктора Юргена Фішера та пані Кароліне Фішер було підписано офіційну угоду про членство міста Городка в мережі «ВІА РЕГІЯ – культурний шлях ради Європи».

Віа Регія (Via Regia) – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв'язку між Східною і Західною Європою. Довжина його 4500 км. Він існує вже понад 2000 років і поєднує 8 європейських держав. В сучасній формі шлях існує як Європейський транспортний коридор С ІІІ і пролягає від Сантьяго-де-Компостела в Іспанії до Києва.

Європейський культурно-інформаційний центр в Тюрінгії з березня 2005р. після отримання відзнаки та відповідних повноважень від Ради Європи, працює як європейський пункт координації проекту під назвою «Віа Регія – культурний шлях Ради Європи».

Про місто

Місто Городок – адміністративний центр Городоцького району Львівської області, розташований над річкою Верещицею у 30 км від Львова та 60 км від Перемишля (Польща). Уже восьме століття Городок карбує свою історію. У його літопис чорними і білими смугами вплетені і татарські набіги, і славна доба козацтва, часи панування іноземців та незабутні сторінки визвольних змагань. Вперше Городок згадується у літописах у 1213 році. На той час Городок був важливим містом Галицько-Волинського князівства – центром торгівлі сіллю і тому мав назву «Городок солоний» або «Соляний й Городок». У Городку неодноразово бував король Данило Галицький, який у 30-х роках тринадцятого століття надав Городку Руське право. Під час польського панування з 1349року Городок входив до Львівської землі Руського воєводства, спочатку як окреме королівське місто, а пізніше –як центр Городоцького староства. У 1389 році король Ягайло надає Городку Магдебурзьке право.