Новини

ОЧІКУЄМО ВАС НА ГРОМАДСЬКОМУ ОБГОВОРЕННІ З ФОРМУВАННЯ ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ

 

 

 

 

ПОВТОРНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЇ СЕСІЇ З ФОРМУВАННЯ ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ

 

Нагадуємо, що в рамках процедури громадських обговорень з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Городоцької міської територіальної громади 02 лютого 2023 року заплановане проведення Стратегічної сесії – обов’язкового публічного заходу громадського обговорення з формування завдання на розроблення Комплексного плану, метою проведення якого є визначення перспективи розвитку громади.

Хто зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи у 2023 році?

Начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів надав коментар щодо переліку осіб, зобов’язаних  подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи у 2023 році. Отже, тут йдеться про громадян, які протягом 2022 року отримували:

 - доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (не є ФОП або особами, які провадять незалежну професійну діяльність) – до прикладу, це доходи, які отримано від надання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, від продажу власного майна, від надання платних послуг репетитора, гувернантки, прибиральниці, тощо

 - доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

 - іноземні доходи;       

 - спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

Особливості стягнення аліментів під час війни

Під час військової агресії російської федерації проти України питання фінансового забезпечення  дітей залишається одним із найбільш болючих та водночас складних. З одного боку, статки значної кількості платників аліментів зменшуються, але з іншого – кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її повноцінного розвитку, попри складну ситуацію в країні. Держава непохитно стоїть на захисті прав дітей, а законодавець наголошує, що воєнний стан не впливає на батьківські обов’язки щодо утримання дітей. Тож, які особливості стягнення аліментів за умов воєнного стану, розповідає головний юрист сектору “Городоцьке бюро правової допомоги” Наталія Митюк.

Візит до Ніско і діловий, і творчий

Делегація Городоцької громади у складі заступника голови міської ради Миколи Щура, секретаря ради Миколи Лупія, начальника відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародної технічної допомоги Ірини Точеної, а також учасниці народного жіночого вокального ансамблю «Берегиня» відвідали партнерське місто Ніско (Польща).

Під час візиту обговорили спільну проєктну діяльність, а також перспективи співпраці в сфері молодіжної політики, культури, спорту.

Команда партнерського міста-гміни продемонструвала готовність надавати експертну та методичну допомогу у ніші проєктного менеджменту для покращення соціально-економічного становища громади.

Увага! Укртелеком попереджає про необхідність отримання письмової згоди на проведення робіт у межах зон кабельних і повітряних ліній

 

З метою попередження порушень Правил охорони ліній електрозв’язку, затверджених Кабінетом Міністрів України, забезпечення стабільного функціонування діючих мереж зв’язку і недопущення їх пошкодження, відповідно до Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв’язку, -

"Бій за майбутнє" - 29 січня відзначатимемо День пам’яті Героїв Крут.

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

 

Детальніше за посиланням.

Робота програмних РРО в режимі офлайн

Фахівці Городоцької ДПІ повідомляють.

ПРРО під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль, зокрема, щодо:

- відновлення зв’язку ПРРО із фіскальним сервером та перевіряти наявність такого зв’язку перед формуванням кожного розрахункового документа в режимі офлайн;

- дотримання граничних строків застосування режиму офлайн, інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн, та припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин підряд або 168 годин протягом календарного місяця).

ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.

Чи можна написати листа до податкового органу через Електронний кабінет?

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Чи можна написати листа до податкового органу через Електронний кабінет?

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Чи має право платник податку зі статусом внутрішньо переміщеної особи включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла?

Чи має право платник податку зі статусом внутрішньо переміщеної особи включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку)?

На це запитання фахову відповідь-коментар  дає начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Де може отримати інформацію про реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету?

Фахівці Городоцької ДПІ інформують.

Своєчасне доведення платникам податків реквізитів рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, відбувається шляхом їх розміщення в Центрах обслуговування платників податків, на офіційному вебпорталі відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).

Запитання-відповіді. Як роботодавцю подати повідомлення про прийняття працівника на роботу онлайн?

На це запитання начальник Городоцької ДПІ Роман Миськів надав таку відповідь-коментар.

Прийняття працівника на роботу регулюється «Порядком повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», затвердженого постановою КМУ від 17.06.2015 № 413.

Повідомлення подається до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску за формою згідно з додатком до Порядку № 413 від 17.06.2015.

Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, зокрема, засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб;