Городківчани відзначили День міста 2021

 

Примхи погоди у Городку цього вікенду не завадили гарно відзначити 808-у річницю від першої літописної згадки про Городок!  

Програма вдалася насиченою та різноманітною, кожен, хто прийшов на свято, зміг знайти щось цікаве для себе.

В суботу, 18 вересня, Городок вкотре підтвердив статус маленької шахової столиці: з різних областей України з нагоди Дня міста Городка з’їхались на турнір спортсмени: і дорослі, і діти. За шахівницями зустрілися 122 учасники з Городка, інших міст Львівщини, а також з Ужгорода, Мукачева, Тернополя, Хмельницька, Одеси, Києва. Голова Городоцької громади Володимир Ременяк вручив грамоти та подарункові сертифікати городківчанкам за здобуті перемоги на Чемпіонаті України Соломії Світенко («золото») та Юліані Ковалишин (бронза).

Увечері того ж дня в КУ «Центр «Спорт для всіх» влаштували кіновечір: охочі мали змогу переглянути короткометражний фільм «Городок. Історія становлення Незалежности» (гуманітарне управління) та «Незламні» (ГО Апостольська Чота).

 

В неділю,19 вересня Старий парк гостинно зустрічав городківчан та приїжджих! Тут були організовані ігри та забави для наймолодших, вихованці гуртка з Айкідо Йошинкан (керівник – Любов Рак) провели показові виступи з цього бойового мистецтва. Мала академія мистецтв ім.П.Андрусіва (керівник – Ольга Пивовар) представила публіці свою творчість, а також провели цікавий майстер-клас: охочі мали змогу виготовити власноруч пам’ятний сувенір із символікою Городка.

Городківчан та гостей міста спробувала закохати у Городок гід Галина Вилійка-Ждан: вона провела пізнавальну екскурсію його історичною центральною частиною.

Далі святкування Дня міста продовжилось молебнем за добру долю Городка та здоров’я його мешканців, який на сцені провели спільно священнослужителі місцевих храмів.

І полилася над Городком пісня – проганяли хмари та дарували настрій присутнім кавер-гурт VENTUM(учасники ГО «Апостольська Чота»), талановиті виконавці народного жіночого вокального ансамблю «Берегиня», який цьогоріч відзначив 30-ліття та народний ансамбль танцю «Галичина» (кер.Данута Рожко) представили публіці «Городоцький вальс». Окрім учасників художньої самодіяльності Народного дому, розважали публіку зі сцени вокальними та хореографічними номерами також вихованці Дитячої музичної школи (директор – Зоряна Дунас), і вокальний гурток МАМ ім.П.Андрусіва (директор Ольга Пивовар).

Як кожен іменинник у свій День народження, Городок запросив шанованих гостей: привітавши усіх присутніх зі святом, голова громади Володимир Ременяк також запросив до слова народного депутата України Ярослава Дубневича, депутата Львівської обласної ради Володимира Сагана, голову Великолюбінської громади Йосифа Фабригу, голову Львівської районної державної адміністрації Христину Замулу, гостей з міст Ніско та Львувека-Шльонського (Польща).

Насправді приємним моментом свята стало традиційне щорічне нагородження у номінаціях почесних звань городківчан. Так, звання «Шляхетна Городоцька родина» присвоєно родині Сосенко, у номінації «Досягнення року» за найкращий результат за ЗНО у математиці нагороджено випускника Городоцького НВК №3, студента ЛНУ ім.І.Франка (факультет прикладної математики та інформатики) Андрія Скварка.

Також голова громади щиро привітав та вручив подарунки народному жіночому вокальному ансамблю «Берегиня» з нагоди 30-літнього ювілею. Змінювався протягом цього часу склад учасників, та завжди незмінним залишалось одне: насправді чаруючі голоси виконавиць та їх любов до рідного міста і України. Відтак: співають серцем, дарують любов до пісні своїй публіці, і отримують народну любов у відповідь!

Відзначив Володимир Ременяк і січового стрільця, учасника чи не кожного патріотичного заходу у місті та вірного учасника щорічного традиційного патріотичного велопробігу до Дня Прапора – Івана Данилевича. Тепер п.Іван з гордістю їхатиме місцями загиблих Героїв України, уже осідлавши новий, сучасний, більш зручний та комфортний велосипед – такий подарунок він отримав від міста!

Далі концертна програма, що тривала на сцені, поєднала класику та суперсучасність! Для присутніх на святі виступили хедлайнери Дня міста Городка – 2021. Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» подарував гарний букет із українських традиційних пісень та танців. У жартівливій формі учасники ансамблю перетворили свій виступ у справжню виставу, поєднавши різні стилі та настрої українського народного фольклору.

А продовжив свято хіп-хоп виконавець ХАС (Назар Хасан). Молоді у парку помітно побільшало, і, хоча вечірня пора ще більше знизила температуру повітря, та на локації святкування Дня міста ставало гарячіше і гарячіше! Знайомі хіти під запальні ритми пронеслись над Городком, даруючи свято і тим, хто святкував у середмісті, і тим, хто на околицях!

 А всі, хто після концерту ще був повен сил та енергії, після хіп-хопу від ХАСа ще залишились на вечірку від ВІА «Відлуння».

Свято вдалося!