ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі «Електрична енергія», розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

ОБҐРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик закупівлі «Електрична енергія»,розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Найменування: Городоцька міська рада Львівської області

Місцезнаходження: 81500, Львівська обл., м. Городок, майд. Гайдамаків, буд. 6.

Ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань: 26269892.

Категорія: відповідно до пункту 1 частини 4 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі».

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

Послуги з розподілу електричної енергії

65310000-9 Розподіл електричної енергії за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника

Вид процедури закупівлі: Переговорна

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у разі, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, необхідно дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель. Так, у відповідності до положень ст. 40 Закону, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків, а саме відсутність конкуренції з технічних причин. Згідно норм Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб'єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Ціна за одиницю послуги може змінюватися у зв'язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування. Згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470) місце провадження господарської діяльності - територія (або частина території) адміністративно-територіальної одиниці, де розташована система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності ліцензіата та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата. Постановою НКРЕКП №1395 від 08.11.2018 року АТ «Укрзалізниця» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Львівської області області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) АТ «Укрзалізниця», та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно з законодавством). Також, на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (посилання - https://amcu.gov.ua/napryami/konkurenciya/arhiv-zvedenogo-pereliku-priro...) зазначено зведений перелік суб’єктів природних монополій України, яким визначено АТ «Укрзалізниця», (ЄДРПОУ – 40075815), що займає монопольне (домінуюче) становище по наданню послуг з розподілу електроенергії в межах Львівської області. Отже, дані послуги з розподілу електричної енергії за нашим місцезнаходженням можуть бути надані лише певним виконавцем , а саме АТ «Укрзалізниця». Інша альтернатива відсутня. Тому, договір про закупівлю послуги з розподілу електроенергії, може бути укладений лише з одним виконавцем, а саме з АТ «Укрзалізниця».

Ідентифікатор процедури закупівлі:UA-2022-01-27-010122-b

Очікувана вартість та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: Очікувана вартість в переговорній процедурі визначається як кількість кВт год електричної енергії (43435 кВт год) помножити на тариф за одиницю з ПДВ (1,25 грн) і становить 54293,75 грн.

Розмір бюджетного призначення: 54293,75 грн. відповідно до кошторису на 2022р.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі.

Закупівля послуг з розподілу електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі  регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії», Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-УІІІ, Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП України від 14.03.2018 №310, Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 №375, Кодексом комерційного обліку, затвердженим постановою НКРЕКП №311 від 14.03.2018, та іншими нормативно-правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.