Працювала XXII позачергова сесія

Сьогодні, 26 травня, працювала позачергова XXII сесія Городоцької міської ради восьмого скликання. На порядку денному розглянули 58 актуальних для громади питань. Вів засідання голова Городоцької територіальної громади Володимир Ременяк, обов’язки секретаря засідання виконував голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, комунального майна і приватизації Іван Мєскало.

Роботу сесії розпочали із персональних змін у структурі ради, про які доповіла голова Городоцької міської територіальної виборчої комісії Світлана Кошель. Так, склала присягу депутата Городоцької міської ради Віра Танчак (набула статусу депутата за квотою Української Галицької Партії, замість Юлії Мацько, яка стала старостою Керницького старостинського округу). Пані Віру Танчак, відповідно, виключено зі складу виконавчого комітету Городоцької міської ради.

Затверджено звіт щодо виконання бюджету Городоцької міської територіальної громади за І квартал 2022 року. Актуальні цифри озвучила очільниця фінансового управління Галина Турковська. Так, за перші три місяці нинішнього року доходи склали: 91 140 647,36 грн., в тому числі  по загальному фонду – 86 215 281,51 грн., спеціальному фонду – 4 925 365,85 грн.  Видатки – в сумі 76 669 260,18 грн.,  в тому числі по загальному фонду – 74 156 459,37 грн., спеціальному фонду – 2 512 800,81 грн. Міжбюджетні трансферти за цей період – понад 37 млн.грн., тобто залучення у місцевий бюджет вливань із бюджетів інших рівнів склало близько 37% від усіх доходів у першому кварталі. Власні надходження, в тому числі податкові платежі разом склали понад 54 млн.грн.

Загалом виконання бюджету на сьогодні вдається балансувати та забезпечувати. За перший квартал 2022-го року виконання досягнуто, і становить 100,7 %. Слід зазначити, що в умовах воєнного стану – статистика досить хороша. За інформацією голови громади Володимира Ременяка, виконання бюджету у квітні становить близько 86%. За травень, за попередніми приблизними підрахунками станом на понеділок, 23 травня – на 75 % (щоб нормально функціонувати громаді в умовах воєнного стану, за підрахунками фінансистів, нам потрібно виконувати бюджет мінімум на 75% - враховуючи, що на сьогодні здійснювати капітальні видатки заборонено).

Серед інших, ухвалено рішення Про надання орендних знижок від сплати орендної плати за договорами оренди майна комунальної власності Городоцької  міської ради  у зв’язку із запровадженням воєнного стану. Ситуацію із знижками роз’яснила начальник відділу публічних закупівель та комунального майна Марія Кушнір.

Так, відповідно до ухваленого рішення, з 1 червня і протягом усього періоду дії воєнного стану на території України, за договорами оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного  майна, чинними станом на 24.02.2022 за договорами оренди майна, яке використовується за певним цільовим призначенням, надаватимуться орендні знижки.

Увага! Підставою для застосування таких звільнень або знижок є розпорядження міського голови, прийняте згідно із зверненням орендаря, на якого вони поширюються, та акта балансоутримувача.

Умовою дії орендної знижки є відсутність в орендаря заборгованості з витрат на утримання  орендованого майна (комунальних послуг, послуг із управління об’єктом нерухомості, витрат на утримання прибудинкової території та місць загального користування, вартості ремонту та технічного обслуговування інженерного обладнання і внутрішньо будинкових мереж, ремонту будівлі тощо).

Також рішенням визначено, що для орендарів, які беруть участь в аукціоні з оренди комунального майна з метою переміщення виробничих підприємств та комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров’я, розміщених на території, на якій велись або ведуться бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, може бути надано пільгову орендну ставку в розмірі 1 грн. за 1 кв.м. протягом перших шести місяців оренди.

Вартість оренди знизиться вдвічі для підприємств, цехів, виробничих майстерень, майстерень по ремонту, ательє; оздоровчих та спортивно-розважальних комплексів (в т.ч. фітнес-клубів, тренажерних залів, проведення оздоровчих занять); також - ресторанів, барів, кафе та інших закладів громадського харчування; підприємців, що торгують продовольчими та непродовольчими товарами. У зв’язку із цим рішенням місцевий бюджет недоотримуватиме близько 35 тис.грн. в місяць (у користь підприємців).

Слідуючи Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», провівши відповідні громадські слухання у с.Черляни, сесія ухвалила рішення про перейменування двох вулиць: 8-го Березня – на Окружна; 9-го Травня – на Любінська. До того ж, таким перейменуванням ми відновимо їх історичні назви.

 

Прийнято також ряд актуальних на сьогодні рішень земельного характеру. Зокрема - Про  надання дозволу міськвиконкому на розроблення детального плану території земельної ділянки для розміщення тренувального центру територіальної оборони в урочищі «Під Цунівським лісом» на території Городоцької міської ради Львівського району Львівської області. Ділянка площею орієнтовно 4 га слугуватиме для розміщення тренувального центру територіальної оборони та, за потреби, інших добровольчих загонів громади. Також передбачили розроблення детального плану сусідніх територій, які слугуватимуть природно-заповідним фондом Городоцької громади, тобто в майбутньому – місцем, відведеним для відпочинку. Важливо: земля залишатиметься у комунальній власності громади.

 

У Різному присутні на сесії обговорили стан справ у громаді та країні, обмінялись важливою інформацією в умовах нинішнього часу.

Нагадуємо: із результатами голосувань, усіма рішеннями (разом з додатками), опрацьованими відповідно до зауважень на сесії та підписаними головою громади, можна буде ознайомитись на офіційному інтернет-сайті у розділі Публічна інформація.

Відео сьогоднішньої сесії опубліковано на youtube-каналі Городоцької територіальної громади та на офіційному сайті.