Яка робота вважається підходящою для безробітного під час війни?

Яка пропозиція від служби зайнятості вважається підходящою роботою для безробітного під час війни? Городоцька районна філія Львівського обласного центру зайнятості роз’яснює особливості законодавства.

Критерії підходящої роботи під час дії воєнного стану змінилися.

Зміни прописані тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-20#Text

- Через місяць (а не шість місяців, як було в мирний час) перебування на обліку, якщо людина не працевлаштується, будь-яка пропонована їй робота буде вважатися підходящою.

* Протягом перших 30 календарних днів з дати надання статусу безробітного, підходящою вважається робота, яка відповідає освіті, професії, кваліфікації, досвіду. Оплата праці має бути не нижчою розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

** Надалі, для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, або для громадян, які не мають професії і вперше шукають роботу, підходящою є така, що не потребує кваліфікації, професійної підготовки, або потребує первинної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, із заробітною платою не нижче розміру мінімальної для роботи на умовах повного робочого дня.