Податкова знижка: обмеження щодо права на нарахування

Фахівці Городоцької ДПІ провели зустріч з громадянами-фізичними особами, під час якої  проінформували про чинні обмеження  щодо права на нарахування податкової знижки, передбачені ст. 166 Податкового кодексу України.

Зокрема: 

- податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника ПДФО; 

- загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО; 

- якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

 Податківці нагадали, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум, зображуються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація подається по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року. 

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2021 року, можуть подати податкову декларацію до контролюючого органу упродовж всього 2022 року.  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»