Програма «Власна справа»: розширили напрямки використання грантових коштів

Змінено Умови грантової програми «єРобота» в напрямку більшої гнучкості та розширення напрямків використання коштів. Відповідні зміни (https://cutt.ly/YVGOy8B) до постанови Кабінету Міністрів України №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 року Уряд вніс на засіданні 27 вересня 2022 року.

Змінами розширено напрямки використання грантових коштів в рамках програми «Власна справа». Тепер переможці програми можуть витрачати отримані кошти також для:

-закупівля програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг пов’язаних реалізацією бізнес-плану (до 50% всіх коштів);

-орендну плату за нежитлові приміщення (до 25% всіх коштів);

-орендну плату за обладнання (до 10% всіх коштів);

-лізинг обладнання, крім особистого автотранспорту (до 50% всіх коштів);

-послуги маркетингу та реклами (до 10% всіх коштів);

-використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Крім цього, в постанову внесені зміни щодо перевірки ділової репутації позичальника, а саме -  уточнені та деталізовані критерії для відмови.

«Ми ведемо постійний діалог з бізнесом, аналізуємо і удосконалюємо умови надання грантів для підприємців. Ми розуміємо, що у ці турбулентні часи потрібно зробити правила видачі грантів більш гнучкими, передбачити нові актуальні напрямки витрат грантових коштів. Відтак, наголошуємо, що програма “єРобота” є динамічною, проте зберігає свої основні цілі, якими є створення робочих місць та активізація підприємницької діяльності», - наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Урядовий проект “єРобота” передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.