У громаді виявлено випадок захворювання сказом у домашньої собаки. Санепідемстанція інформує щодо алгоритму дій у випадках укусу чи подряпин інфікованої тварини

 

 

      Лікарі-епідеміологи  Городоцького відділу Львівського РВ ДУ “Львівський ОЦКПХ МОЗ” повідомляють, що в одному з населених пунктів Городоцької громади виявлено випадок захворювання сказом у домашньої собаки. Проведено епідеміологічне розслідування та виявлено 3-х осіб, які могли зазнати ризику інфікування вірусом сказу. Захворіла тварина  нанесла їм укуси, подряпини, ослинення. Всім рекомендовано звернутись до медичних  закладів для проведення антирабічної вакцинації. Спільно з ветеринарною службою на території даного населеного пункту запроваджено карантинні обмеження.

Наголошуємо, якщо вас вкусила чи подряпала домашня чи безпритульна тварина, не можна це ігнорувати, тому що вони можуть переносити сказ та правець. Навіть якщо рана видається незначною, а укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися. Тому краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту. Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії.

 

Алгоритм дій при укусу чи подряпині  твариною такий:

            Зверніться за медичною допомогою до найближчого травмпункту, аби рану належним чином обробили і вирішили ваші подальші дії. Пам’ятайте, що ви можете звернутися у той травмпункт, який є найближчим до вас. Адже місце реєстрації та проживання не має значення.

 Поки чекаєте, затискайте поранення чистою сухою тканиною.

 Але місцеве оброблення рани не виключає інфікування, тому лікар призначить курс антирабічної вакцини.  Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу.

Вакцину від сказу купують за гроші державного бюджету, тому щеплення безоплатне. Його мають зробити у травмпункті. Ревакцинація проводиться на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й день.

 Якщо є можливість, обережно ,із використанням засобів індивідуального захисту відвезіть тварину, яка вас вкусила, до ветеринарної служби, або запросіть ветеринара для огляду. Якщо там підтвердять, що тварина здорова, курс щеплень можна буде не починати або перервати.

 Щодо правця, який теж можуть переносити вуличні тварини, щеплення від нього входить у Національний календар і безоплатне для пацієнтів. Ревакцинацію потрібно робити кожні 10 років. Щеплення можна отримати у лікаря, з яким уклали  декларацію.

Пам’ятайте, що тварини можуть поводитися непередбачувано, тому не наближайтеся до них і навчайте цьому своїх дітей, це знизить ризик неприємностей. Бережіть себе та рідних!