Електронні сервіси ДПС. Новий формат заповнення призначення платежу при сплаті податків, зборів та ЄСВ

Днями у Городоцькій  ДПІ відбувся семінар з платниками податків на тему «Електронні сервіси ДПС. Новий формат заповнення призначення платежу при сплаті податків, зборів та ЄСВ».

          Під час семінару платники податків дізналися, що метою Наказу Мінфіну від  22.03.2023 №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

         Так, кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») та до 1 поля – для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»).

        Також, серед іншого, податківці детально розповіли платникам про переваги використання електронних сервісів ДПС, зокрема при поданні податкової звітності та проінформували, що  завдяки електронним сервісам ДПС можна дізнаватися про зміни в законодавстві через Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, де можна знайти «Запитання-відповіді» по роз’ясненню податкового законодавства, «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Податковий календар».      Також у приватній частині Електронного кабінету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) можна здійснити перегляд та друк раніше поданої звітності.

         Наприкінці заходу платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання, які їх цікавили.