Щодо неоподатковуваного розміру оплати за навчання

Під час проведення зустрічі з платниками податків фахівці Городоцької ОДПІ повідомили, що відповідно до п.165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з 1 січня 2017 року суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми податком на доходи фізичних осіб.

Так, зараз неоподатковувана сума дорівнює трикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2017 році -  9600 грн.). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги (наприклад, в 2016 році зазначена сума складала 1930 грн.)

Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу (оновлена редакція п. 165.1.21 ст. 165 ПКУ).