Пам’ятка для населення: «Профілактика кору»

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами  зі сторони сизових очей, носоглотки, верхніх дихальних щляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.

Збудник кору - вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

Клінічна картина

Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна  з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий  кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.

Ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

- терміново звернутися за медичною допомогою -  викликати лікаря додому;

- до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до  мінімуму;

- повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

- при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

- використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );

-не займатися самолікуванням!

Профілактика кору

- найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними  показами;

- необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про

проведення;

-ізоляція хворих, вологе прибирання та часте перевітрювання приміщення.

Захворюваність

Перебіг епідемічної ситуації з кору у Львівській області вказує на чергове наростання епідемічного процесу. За 6 місяців 2017 рік зареєстровано 12 випадків, з них 10 серед дітей.Серед захворілих частка  не щеплених осіб склала 58,3%.  За останні 15 років ріст захворюваності  у Львівській області  спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації.