На городоцькому цвинтарі відбулося відкриття пам’ятника на могилі І.Бльока

 

У неділю, 2 липня на Городоцькому міському кладовищі відбулося відкриття  надгробного памятного знака на могилі Героя Небесної сотні Івана Бльока.  Захід зібрав величезну кількість  городян та гостей міста, а також рідних та близьких героя,котрих об’єднало  спільне горе, зокрема з Івано-Франківська, Києва, Луцька, Житомира, Тернополя та Львівщини, і котрі приєдналися до врочистої пішої ходи від храмів міста до його могили.

Урочисту панахиду провели священики Городоччини.

У своєму виступі  голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зокрема наголосив, що «…Герої Небесної Сотні  загинули за наше з вами майбутнє. Вони мріяли бачити сильну , вільну Україну. Сьогодні цей  памятник відкрили для того, щоб наше покоління пам’ятало, що народ є сильним, коли він разом…». Промовляючи співчутливі слова рідним і близьким Героя І.Бльока  Народний Депутат України Ярослав Дубневич наголосив, зокрема, що відтепер крізь роки цей величний пам’ятник нагадуватиме всім нам про приклад самовідданості та любові до своєї держави  Героя України Івана Бльока. Голова Городоцької РДА  Володимир Ременяк , звертаючись до присутніх, відмітив, що всі українці залишаються у вічному боргу  перед загиблими Героями, і встановлення меморіалів—данина памяті тим, кого вже не повернути.

Слова вдячності і поваги  висловили на заході невинно убієнному  І.Бльоку та всім героям, які загинули,і тим, хто  нині відстоює кордони України о.декан Іван Греділь, ректор Львівської духовної семінарії Св. Духа  УГКЦ І.Бойко, друг І.Бльока  Ю.Будзинський, сусід та побратим по Майдану В.Желих, координатор ГО «Штаб Національного Спротиву Збаразького району», батько Героя України У. Голоднюка - В.Голоднюк, сестра загиблого Героя  України Р.Сеника - Л.Лисак.

З подячним словом до всіх небайдужих, хто долучився до спорудження пам’ятника, його освячення та відкриття звернулася дружина Героя Наталія Бльок. Особливу подяку було висловлено  скульптору І.Брезвіну, котрий упродовж півтора року працював над створенням  цього памятного шедевру для Героя України Івана Бльока.

У ході заходу звучали журливі сурми, ведучі Г.Глушко та О.Колос уміло підводили присутніх до кожного моменту  події, яка залишила глибокий слід в житті присутніх.