Новації у законодавстві – інформує ОДПІ

 

Фахівцями Городоцької ОДПІ проведено «круглий» стіл, під час якогозазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України (далі – ПКМУ №375) внесено зміни до Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого ПКМУ від 15.01.2004 №44.

ПКМУ №375 передбачає, що грошова компенсація виплачується громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця, поліцейського або є особами рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро, а також особам, звільненим зі служби, для відшкодування утриманих сум ПДФО з їх грошового забезпечення, грошових винагород й інших виплат, право на які вони набули у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби.

Зазначена грошова компенсація також виплачується іноземцям та особам без громадянства, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця.

Видатки, пов’язані з виконанням постанови, здійснюватимуться в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у державному бюджеті для утримання відповідних державних органів.

Також, наголошено, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VІІІ Про Державний бюджет України на 2017 рік з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі - 3200 гривень, а погодинну - 19,34 гривні.