Городок відзначив 804-ті уродини!

 

Неділя 24 вересня 2017 року вписала ще одну цікаву сторінку в історію розвитку Городка. Саме цього дня місто відзначало 804-річницю своїх уродин.

Відповідно до програми святкувань на городоцькому міському стадіоні «Колос» відбулося свято спорту, приурочене Дню Городка, яке завершив футбольний матч «Атлетіко» (Львів) – Городок.

А в Старому парку традиційно відбулись основні моменти святкування. Вперше в історії міста любителі автомобілів мали змогу взяти участь у  відкритті експозиції музею техніки по вул. П.Мирного,6 «б» та переглянути виставку ретроавтомобілів, які вразили своєю неповторністю, оригінальністю та красою. Приємно, що багато людей, і особливо молоді, прагнули бодай торкнутися старовинних взірців автомобільної техніки, яка пройшла чудовий шлях еволюції, та побільше довідатися про них від їх власників.

Як і щороку, відбулися майстер-класи зі створення ляльки-мотанки, сувенірів з паперових серветок та з надувних кульок, аквагрим, організовані Городоцькою малою академією мистецтв імені Петра Андрусіва. Присутні залюбки долучалися до створення шедеврів рукотворного мистецтва.

А Старий парк тим часом наповнювався різного віку городківчанами та гостями міста, серед яких можна було бачити статечних городян, багато молоді та дітей, котрі прагнули активно долучитися до святкування. Приємно зазначити, що розділити спільну радість уродин міста приїхали і наші партнери з міст Ніско та Стрижув (Польща), зокрема голова міської ради міста Стрижув Віолетта Дрозд, спільно із секретарем міськради Мечиславом Марчаком та працівниками міськради, а також міський голова із міста та гміни Ніско Вальдемар Слюсарчик, депутат міськради Станіслав Яскот та президент футбольного клубу «Сокіл» Зигмунд Птак.

Офіційна частина свята розпочалася із  спільної молитви за процвітання Городка та здоров’я його мешканців провели священики усіх конфесій міста та району. У своєму слові до присутніх отець-декан Іван Греділь наголосив, зокрема, на великому значенні цілих поколінь городківчан, які творили історію міста, наголошуючи не бути байдужими і нинішнім жителям до всього, що робиться в Городку, спільно долати труднощі та дбати про його розквіт. А далі міський голова Городка Роман Кущак щиро привітав присутніх із спільним святом, подякував за те, що так чисельно зібралися,  наголосивши на тому, що в місті є багато талановитої молоді, яка вже тепер активно заявляє про себе в усіх сферах життя, так що  майбутнє Городка – у надійних руках. - А ми, нинішня влада, повинна забезпечити молодим талантам всі умови для того, - сказав міський голова,  - аби в майбутньому вони могли жити і працювати як європейці. Міський голова при вітав партнерів із міст Ніско та Стрижув, наголосивши при цьому, що влада з Ніско подарувала міському стадіону 200 крісел, які гармонійно впишуться у якісні ремонтні зміни, що відбуваються на стадіоні. А цього року завдяки старанням обох міст партнерів - Городка та Стрижува - і великій роботі секретаря міської ради Юлії Віткової вдалося виграти два потужних проекти для поїздки наших школярів до своїх польських ровесників задля участі у різних тренінгах, збагачення знань у різних сферах життя.

Теплі і щирі слова вітань адресували присутнім народний депутат України Ярослав Дубневич, голова Городоцької районної ради Володимир Більовський, голова Городоцької РДА  Володимир Ременяк, наголошуючи на тому, що в древньому Городку кожного року оновлюється інфраструктура, будуються нові об’єкти, виростають цілі житлові масиви, ремонтуються дороги, що стає можливим завдяки спільній праці усіх гілок влади, депутатів усіх рівнів. Звертаючись до учасників свята, пані Віолетта Дрозд сказала, зокрема, що від імені влади Стрижува, його мешканців передає городківчанам найкращі вітання з нагоди уродин міста, а також зазначила , що 2017 рік є дуже важливим для міст-партнерів, адже вдалося реалізувати спільний проект під назвою «Відкритий розум, відкрите серце», а також відзначається важливою датою – десятиріччям співпраці між Городком та Стрижувом. За цей час міста-партнери мали змогу брати участь у різних заходах багатьох сфер життя, зокрема культурних, спортивних та офіційних, і що дуже важливо – молодіжних, - зазначила пані Віолетта та побажала, аби ця співпраця міцніла з кожним роком.

Подякував за можливість брати участь у святкуванні та перейнятися почуттям спільної радості з нагоди уродин міста і Вальдемар Слюсарчик, котрий наголосив, що всебічна співпраця між обома містами-партнерами вже починає давати добрі результати. А місто Городок з кожним роком стає гарнішим та впорядкованішим.

Привітав городківчан зі спільним святом голова РО спілки АТО Віталій Смілка, який коротко розповів про роботу спілки та побажав усім мирного неба над головою.

Міський голова вручив відзнаку «Почесний громадянин міста Городка» громадському діячеві,  голові Товариства захисту української мови та духовності  Хомі Іванні Антонівні за активну життєву позицію, вагомий внесок у відродження духовного життя міста та утвердження морально-патріотичних цінностей. Відзнаки отримали і кращі спортовці та колективи спортсменів Городка. Гідний показовий виступ представила команда гопаківців Івана Грицюшка – вихованці Школи бойового гопака «Оберіг».

 

    Традиційно, для городківчан з нагоди Дня міста мерія підготувала приємний сюрприз: на святковий концерт запросили місцевих та всеукраїнських зірок. Так, поряд з нашими, добре знаними городоцькій публіці колективами та солістами, до нас приїхали заслужений артист України Левко Дурко (Леонід Бебешко), який, до того ж, заспівав пісню про Городок на слова нашої поетеси Наталки Ключник (Кисіль), своїм незмінно красивим репертуаром тішили заслужений артист України Ігор Богдан, драйвовий київський гурт «Ґонта», запальні львівські хлопці гурту «Шосте чуття». Усі, хто не злякався дощу, змогли досхочу натанцюватись у самому серці міста та гарно відзначити 804-ті уродини Городка!