Обговорили проблеми людей з інвалідністю

 

У Городку відбувся круглий стіл на тему «Життя та соціальний захист людей з інвалідністю», приурочений до Міжнародного дня  за участю голови Городоцької районної Асоціації інвалідів О. Пуненкової, членів асоціації, представників влади, керівників соціальних служб та громадських організацій.

Розпочинаючи захід, Ольга Пуненкова зазначила, що в нинішньому році Городоцька районна організація інвалідів відзначає  24 –річницю від дня заснування та повернулася у своїх спогадах до тих часів, коли тільки почалося об’єднання неповносправних жителів району в єдину організацію, про проблеми, з якими стикалася як її керівник, а також про те, що за роки роботи вдалося зробити дуже багато для людей і особливо дітей з  інвалідністю, і головне вселити в них віру в те, що вони такі як усі. Не без гордості Ольга Антонівна підкреслила, що постійно велику допомогу надають  Асоціації інвалідів представники районної та міської влади, місцеві меценати, представники владних та підприємницьких структур з обласного центру і навіть із-за кордону та нагадала, що наступний рік буде ювілейним для Асоціації, і підготуватися до цієї дати бажано дуже серйозно. Адже районна організація людей з інвалідністю на хорошому рахунку в області за всіма показниками.

На заході, який пройшов у формі вільного спілкування, присутні мали змогу поділитися думками стосовно здобутків та проблем інвалідів району,виступили представники соціальних служб. Зокрема, керівник Городоцького районного територіального центру Володимир Бобеляк  поділився думками стосовно того, яким чином можна допомогти інвалідам з дитинства проходити курси масажів, а також про те, що в центрі працюють кваліфіковані спеціалісти, котрі пройшли відповідне навчання. Керівник управління праці та соціального захисту населення Світлана Кошель  у своєму виступі привернула увагу до зростання чисельності інвалідів району, зокрема, сказала, що на обліку перебуває 5200 інвалідів загального захворювання. Зросла також кількість дітей інвалідів і нині ця цифра становить 306. Дітей інвалідів з дитинства на обліку 276.

Міський голова Городка Роман Кущак  висловив думку про те, що голова Асоціації інвалідів Ольга Пуненкова займає активну життєву позицію, що позитивно позначається на роботі Асоціації та її членах. Зі свого боку міська рада і надалі намагатиметься максимально сприяти соціальній адаптації людей з інвалідністю, по мірі можливостей долучатися до їх соціальної захищеності, максимально сприяти комфортності їх проживання. Заступник голови Городлоцької РДА Павло Стахів проінформував присутніх про те, як районна влада допомагає інвалідській організації, наголошуючи на тому, що не було випадку, аби їй було відмовлено у виділенні коштів чи в інших питаннях.

Член президії Асоціації інвалідів Дарія Грецко наголосила на ключових  проблемах людей з інвалідністю, які потребують вирішення, насамперед, на місцевому рівні із залученням владних структур.

 

Захід завершився частуванням присутніх з нагоди Міжнародного дня інваліда.