Очільники міста та району обговорили стан та шляхи розвитку дошкілля у місті

3 січня відбулась нарада у райдержадміністрації щодо стану дошкілля в Городку, нестачі місць у садках, власне, нестачі самих ДНЗ. Ініціював міський голова Городка Роман Кущак цю зустріч задля того, аби проінформувати районне керівництво стосовно планів міста у напрямку розвитку дошкілля, попередньо опрацьованих на апаратних нарадах у мерії.

На сьогодні в Городку орієнтовно така ситуація із нестачею місць для дошкільнят у садках (за інформацією відділу освіти Городоцької РДА у листі від 10.08.2017р.):

Загалом не попадають в ДНЗ міста, згідно заяв батьків 263 дитини, в тому числі

у ДНЗ №2 – 32 дитини,

ДНЗ №3 – 149 дітей,

ДНЗ№4 – 82 дитини.

Нагадаємо, у грудні було відкрито дві додаткові групи у дошкільному відділенні НВК №5, де зможуть навчатись ще 50 дітей. Тобто, умовно, черга дітей, що не потрапляли у ДНЗ №2, буде забезпечена місцями у сусідньому НВК №5. Також планується в наступному році відкрити ще дві додаткові групи дошкілля у НВК №2 (у корпусі №3), там зможуть навчатись діти вже від 5 років.

Так, щодо найближчої перспективи у розвитку дошкілля у Городку  - також відкриття двох груп на вул.Авіаційній – в процесі виготовлення проект реконструкції другого поверху адмінбудинку комунальної служби під ДНЗ, із капітальним ремонтом даху. Територія будівлі буде закритою, аби діти змогли займатись на подвір’ї, як належить ДНЗ. Ця тема була детально обговорена міським головою Р.Кущаком із населенням мікрорайону літом-2017. Варто врахувати: раніше тут планували облаштувати квартири в рахунок житла пересильного фонду, оскільки місто не має ані квадратного метра такого житла. Проте на сьогодні пріоритет у потребах мікрорайону визначено саме у дошкіллі, а згодом, коли у цьому мікрорайоні збудують давно запланований та необхідний  дитсадок на 130 місць, ці дві групи можна буде переселити, натомість облаштувавши житло пересильного фонду чи організувати під інші потреби мікрорайону. Так чи інакше, ремонт і вкладені кошти будуть недаремними.

Щодо дитсадка на 130 місць на вул.Авіаційній. Об’єкт, який потрібний давно, і на який мешканці втомились сподіватись. Цьогоріч мерія таки надіється розпочати будівництво дитячого садка. Так, оскільки вартість об’єкту складає понад 46 млн.грн – міська рада подала документи на участь у виділенні коштів з Державного фонду регіонального розвитку. Підтримку у втіленні проекту декларував і народний депутат. Запроектована котельня у мікрорайоні розрахована потужністю, достатньою для опалення і школи, і садочку.

Принагідно нагадаємо: загалом ДФРР прийняв від мерії документи одразу на 5 проектів. Результат прийнятих рішень очікуємо навесну.

Стратегія розвитку забудови будь-якого нового мікрорайону – із логічною обв’язкою мережами, із всіма соціально важливими об’єктами тощо. Щодо мікрорайону Підгір’я, що стрімко розвивається та росте вгору, будуючи багатоповерхівки, тут просто необхідно збудувати дитячий садок, тим більше, є хороша перспектива – відведена у комунальну власність міста ділянка 32 на вул. М.Зарицького, площею 0, 6438 га, із цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель, закладів освіти, для будівництва дитячого дошкільного закладу. Отже, і будівля колишнього райкому на вул.В.Чорновола, 18, вкотре призначена до продажу в цьому році, повинна реалізовуватись із призначенням доцільного соціального забезпечення мікрорайону. Поруч з будівлею – близько гектара площі, що може стати автостоянкою.

Отже, підсумуємо: на сьогодні міська рада готова до старту у втіленні двох проектів у розвитку дошкілля, нове будівництво двох дитячих садків: на вул.Авіаційній та вул.М.Зарицького. Цьогоріч більше шансів, звісно, на початок будівництва на вул.Авіаційній, оскільки маємо надію на позитивне рішення ДФРР.

«Наше бачення розвитку дошкілля на  перпективу полягає в тому, аби логістично розвивати галузь саме в тих мікрорайонах, які активно забудовуються, зокрема, багатоповерховими квартирними будинками, - наголосив міський голова Роман Кущак. – Саме з цих міркувань вважаю більш доцільним будувати садок на вулиці  М.Зарицького, аніж, наприклад, реконструювати будівлю на вул.Підгір’я, 2а – кутовий будинок колишньої школи соціальної реабілітації. Адже, по-перше, на вулиці М.Зарицького, що в мікрорайоні Підгір’я, у найближчій перспективі будуватимуться багатоквартирні будинки для атовців, на які міська рада виділила землю та виготовила проект. По-друге, тут же – густозаселений мікрорайон міста, вже збудовано БК «Добре житло» один багатоквартирний будинок, в процесі будівництва – ще один. В планах – цілий квартал 5-поверхових будинків. Отже, проблема постане ще гостріше, невдовзі мешканці міста, що там заселяться, запитають: а куди нам вести дітей в садок? Натомість у будівлі колишньої школи соцреабілітації я бачу корпус Городоцької гімназії – НВК №2. Профіль приміщень адаптований, територія загорожена, є спортивний майданчик (станом на сьогодні школярі НВК №2 змушені займатись на асфальтованому майданчику на території, або ж йти на центральний міський стадіон, а враховуючи розташування корпусів освітнього закладу в історичному ареалі, нема шансів на його розбудову за попередніми планами)».

Окремою ідеєю у напрямку розвитку дошкілля, вартою уваги городківчан, є облаштування груп ДНЗ у приміщенні неврологічної лікарні (вул.Я.Мудрого), яка вже до кінця року буде переселена у новий корпус Городоцької ЦРЛ. Будівля – у власності міста. За словами міського голови Городка Р.Кущака, будівлю та територію вже попередньо дослідили проектанти, які підтвердили, що є доброю перспективою та всі умови для облаштування тут дитсадка. Об’єкт може бути перепрофільований у дитсадок для дітей від 3 років. Тобто, підсумовуючи, варто наголосити: Городку необхідно не просто збудувати дитсадок, умовно, на 300 місць, яких на сьогодні не вистачає – нам необхідно зосередити дошкілля там, де є потреба, у мікрорайонах міста, в зонах проживання, для комфорту мешканців.