Шановні городківчани та гості міста! В Городку знову зимують лебеді. Птахи потребують нашої допомоги!

Щороку з настанням зими і морозів виникає проблема - як допомоги зграї чи одинокому лебедю, що зимують на річках та ставках. Цьогоріч у Городку цих птахів – доволі немала кількість, як і минулоріч! За словами очевидців, на водоймах у місті – традиційно на дамбі та поруч з мостом на вул.Перемишльській – налічують близько 150 лебедів та близько 200 качок.

 

Взимку лебеді концентруються на незамерзаючих водних ділянках, в яких традиційно залишаються на зимівлю птахи. В зими з особливо сильними морозами, птахи збиваються в зграї з великою чисельністю, і такі водойми не можуть їх прогодувати. Важливо знати, що в теплі пори року не рекомендовано підгодовувати водоплавних птахів, оскільки вони легко звикають до неприродної їжі і є небезпека, що потім птахи не зможуть самостійно добувати їжу. Але в період сильних морозів допомога свідомих людей дійсно необхідна.

Найкращим кормом для підгодівлі лебедів взимку є батон або білий хліб. Годувати птахів чорним хлібом не радять. Це шкідливо для їх травної системи. Не відмовляться пернаті й від каш: особливо картопляної та пшоняної. Можна давати розмочене зерно.

 

Проблема полягає саме у забезпеченні птахів кормом. Не варто забувати й про власну безпеку і бути максимально обережними на льоду, а також на підходах до водойм. 

 Дорогі городківчани, не будьмо байдужими! Допомогти птахам вижити під силу кожному!

 

Начало формы