З підприємцями працювала робоча група щодо легалізації виплати заробітної плати та сплати податків

30 січня 2018 року  було проведено спільне виїзне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в Городоцькому районі та районної комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до участі в якому  запрошено заступника голови Городоцької міської ради Попка С.Р. та головного редактора КП “Редакція міської газети “Голос Ратуші” Канафоцьку Н.Р.

Було відвідано місця здійснення торгівлі КП “Кафетерій Городоцької райспоживспілки”, ФОП Клак Г.-Я.М., ФОП Клак О.О., ФОП Клак Н.П., ФОП Міщишин Н.І., ФОП Стельмащук С.М., ФОП Воробель М.М., ФОП  Голойда Р.М., ФОП Голойда В.М., ФОП Горак Я.М., ФОП Дідух Г.І., СПД Ткач М.Я., ФОП Шандра Л.М., ФОП Галамай Д.В. (два магазини), ПП “МІКО”, ФОП Боднар А.І., ТзОВ “Квартал 5”.

 

У ході засідання кожному СПД наголошено, що метою візиту є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо підвищення рівня мінімальної заробітної плати,  збільшення рівня оплати праці найманих працівників СПД, легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення, декларування акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в повному обсязі та запобігання вчинення  суб’єктами господарювання та фізичними особами підприємцями порушень законодавства 

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Л/о Кокотко О.М. інформувала СПД та найманих працівників щодо належного оформлення трудових відносин, недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні нижчому від встановленої законодавством мінімальної заробітної плати та зазначила розмір штрафних санкцій за ці порушення. Повідомила, що виплата заробітної плати працівникам повинна здійснюватись не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Завідувач сектором адміністрування акцизного податку та обслуговування акцизних складів та податкових постів території обслуговування Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Кулик О.Й. провела роз’яснювальну роботу щодо ліцензій на здійснення продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, документального підтвердження проведених операцій та сплати акцизного податку в повному обсязі.

Дільничний офіцер поліції Городоцького відділення поліції Яворівського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, старший лейтенант поліції Дзюба М.І. провів роз’яснювальну роботу щодо необхідних документів у працівників для здійснення ними торгівлі та щодо обмеження на торгівлю алкогольними напоями.  

  У роботі спільного виїзного засідання робочої групи та комісії також взяли участь:старший державний ревізор-інспектор ДФС у Львівській області Чопко І.М., головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Гриб М.І.

  Вирішили:

  Регулярно проводити виїзні засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення і районної комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Відвідати ті місця здійснення діяльності СПД, які на час візиту комісії були зачинені.

 

Заступник міського голови Степан Попко підсумував роботу групи так: «Мета – роз’яснювальна серед суб’єктів підприємницької діяльності щодо дотримання законодавства сплати акцизного податку сплати в місцеву казну та врегулювання трудових відносин по найманій праці. «Приємно», що, взявши чеки про виторг після 15 год – продаж алкоголю у магазинах та кафе становив не більше, ніж  60, 80, 100 грн.  Що ж? Не вживають наші громадяни, не палять... В деяких магазинах відсутні касові апарати, або не ввімкнені. «Добросовісні» суб’єкти, довідавшись, що ходить комісія, позакривали торгові точки. 

Шановні громадяни, не будьте байдужими, адже 5% від суми продажу підакцизних товарів  поступають в міську казну. Вимагайте чек від продавців, сплачуючи за підакцизні товари! Дбайте за наповнення бюджету свого міста!

Також нагадуємо: штраф за безліцензійну діяльність – 17 тис. грн. За порушення трудових відносин – понад 36 тис.грн. А особи, офіційно не влаштовані, не претендують на отримання пенсії в подальшому.

Принагідно хочу відзначити діяльність ТзОВ «Квартал-5», яке показало найвищий показник продажу товарів підакцизної групи та, відповідно, сплати податків».