Семінар-нарада до Т.Шевченка

У районному народному Домі відбувся семінар-нарада з працівниками культури, народних домів та бібліотечних працівників району на тему «Нам треба голосу Тараса». Присутні обговорили поточні питання, наголошуючи на тому, що тема життя і творчості Великого Кобзаря була і залишається головною в роботі закладів культури та бібліотек, оскільки саме вони мають найбільший вплив на формування світоглядних напрямків у жителів району.

Логічним продовженням семінару стала демонстрація кращих робіт Городоцького району на тему Шевченкіани, виконані  представниками городоцьких бібліотек для дітей та дорослих, (керівники відповідно М.Раба та Н.Цуньовська), а також концерт самодіяльних артистів Городоцького районного Народного дому. Режисер дійства Галина Глушко у своєму слові до присутніх підкреслила велич особистості Кобзаря, життя якого, тривалістю 47 років,  вмістилося між двох дат – 9 і 10 березня, а спадщина великого Пророка нескінченна, на покоління, на віки.

Під час художньої програми увагу присутніх заполонили виступи чоловічого квартету із міста Комарна, ансамблю бандуристів Городоцької  музичної школи, дуету  Ганни Тишкун та Марії Ключник з Дубаневич та інших.

Приємною несподіванкою для присутніх стала літературно-музична композиція  «Стежками Тараса» у виконанні учасників зразкового дитячого драматичного театру Городоцького районного Народного дому у режисурі Назара Сеника. Композиція відтворила події тих часів, коли жив і творив Шевченко, показала тяжку долю Катерини, котра покохала москаля, довірилася йому, а він зганьбив і покинув дівчину. Тарас Шевченко у своєму однойменному вірші застерігає: «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями, бо москалі чужі люди…» Вражає, якими пророчими були слова Кобзаря, адже вони, як ніколи, актуальні і сьогодні. Відтепер ця новаторська робота режисера Назара Сеника поповнить арсенали підручних засобів у роботі багатьох закладів культури та бібліотек району, адже її сценарій отримали всі бажаючі представники культурно-бібліотечної сфери.

Художня частина семінару завершилася спільним виконанням гімну «Боже великий, єдиний…» А далі ведуча заходу, режисер Галина Глушко запросила до слова киянина, літературознавця, публіциста, кандидата філософських наук Василя Василика, котрий відзначив високу майстерність виконавців творчої частини семінару, побажав усім і далі бути провідниками творчості в серця кожної людини Великого сина українського народу, велета духу, Пророка, Батька, Кобзаря. Гість Городоччини  зробив презентацію своєї книги соціально-політичного спрямування під назвою «200 поглядів на росіян – «братів» наших заклятих».