Щодо проведення аудиту на Городоцькому водоканалі – витяги зі звіту

Як ми повідомляли на офіційному інтернет-сайті Городоцької міської ради, на комунальному підприємстві «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство» було проведено  позаплановий внутрішній фінансовий аудит та аудит відповідності за темою: «Оцінка діяльності підприємства щодо дотримання актів законодавства, законності та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності при формуванні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення».

Перевіряли роботу підприємства за період діяльності з 1 січня 2017 року по 28 лютого 2018 року.

Аудит провів сектор внутрішнього аудиту апарату Львівської облдержадміністрації. Підстава: доручення голови Львівської ОДА від 27.02.2018 р.

Нагадаємо передісторію такого рішення: під час звіту голови Городоцької РДА В.Ременяка про роботу, що відбувся 23.02.2018 р., у відповідь на запитання із залу, присутній на заході голова Львівської ОДА О.Синютка заявив про рішення провести аудит Городоцькому водоканалу.

Отже, що виявив згаданий аудит?

Коментар директора КП «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство» Любомира Колодія:

«За результатами аудиту зроблено  висновки, зараз ми вже маємо на руках аудиторський звіт, підготовлений завідувачем сектору внутрішнього аудиту апарату ЛОДА Т.В.Крут. З нього випливає, зокрема, що ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності  у КП «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство» проводиться відповідно вимог чинного законодавства; також, що розрахунок планових витрат за статтями витрат за 2017 рік, які включені до повної планової собівартості  послуг з централізованого водопостачання та водовідведення і на підставі яких сформовано тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, здійснені у відповідності до вимог порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, є економічно обгрунтованими та правомірними».

Однак, окупність тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення у 2017 році становить відповідно 84,9 та 80,3 відсотка. Тому тарифи на 2018 рік  також не забезпечать беззбиткової роботи  КП «Городоцьке ВКГ». Нам рекомендують привести тарифи до вимог відповідної постанови, що передбачає економічно  обгрунтований їх рівень і подати на розгляд та затвердження. А з урахуванням того, що окупність тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення за 2017 рік склала відповідно 84,9 та 80,3 відсотка, а зростання тарифів з 10.02.2018 року складає 5,5 та 5,95 відсотка відповідно, то це не забезпечить беззбиткової діяльності водоканалу і в 2018 році…»

Отже, одним із висновків аудиту, що читається на 22-ох сторінках звіту, є наступна думка: встановлений тариф не забезпечить беззбиткової діяльності водоканалу у 2018 році, а відтак, тарифи рекомендують коригувати.

Зрештою, ключові висновки аудиторського звіту, не відриваючись від контексту, подаємо на фото та нижче – у прикріпленому фотоархіві (для збереження якості і читабельності тексту).