Тривають обговорення щодо облаштування системи відеоспостереження на вулицях Городка

 

Як і кожен населений пункт, в якому проживають різні категорії людей, Городок не позбавлений непередбачуваних, а подекуди і прикрих ситуацій, зокрема у вечірній та нічний час, і особливо на вулицях міста. І хоч мерія  робить багато в плані фінансування забезпечення порядку. Однак  проблема полягає в тому, що далеко не завжди можна бачити, що ж робиться на вулицях міста чи у багатолюдних його місцях. Допомогти у цьому може надійна система відео спостереження, яка успішно працює як за кордоном, так і в багатьох містах України. Днями до міської ради звернулася Львівська охоронна фірма 360 PROTECT з пропозицією комплексного вирішення системи відеоспостереження у Городку, яка носить назву «Безпечне місто: Городок в режимі онлайн» (встановлення системи відеоспостереження), яка передбачає охоплення відео наглядом в’їзди та виїзди, пішохідні переходи, навчальні заклади, площі та місця масового скупчення людей.

Коментує ситуацію міський голова Городка Роман КУЩАК: « Я в принципі за те, аби до всього підходити комплексно, як от до каналізування, водопостачання, освітлення і так само до відео нагляду. Оскільки наразі цей процес проходив досить хаотично, і щире бажання міської ради, депутатського корпусу вирішити цю проблему (торік з бюджету на систему відео спостереження виділено 150 тисяч грн., в нинішньому році 30 тисяч грн.), але закуплено 6 камер, які, зі слів фахівців,  можна встановити десь на другорядних вуличках чи на кладовищі, а не на центральній дорозі, щоб можна було бачити і номери авто, і навіть обличчя людей, а пошукова система показувала б час виїзду чи в’їзду у місто. Тому стоїть завдання повністю охопити відео спостереженням усі найважливіші ділянки міста, щоб усі виїзди чи в’їзди, всі пересування по місту можна було прослідкувати. Аналогічні пропозиції ми вже отримували, однак на невигідних для міста умовах, зокрема вимагалася  щорічна абонплата. Тому ми відмовилися.  Представникам  фірми 360 PROTECT я сказав, що лише тоді, коли нам буде запропоновано комплексне рішення відеоспостереження по місту, якщо це буде погоджено з потребою поліції (і це в першу чергу, оскільки саме поліція  забезпечує правопорядок, і  оперативний моніторинг того, що відбувається на вулицях міста). Тому я й запропонував їм зустрітися насамперед із керівництвом правоохоронних органів, і за умови їх згоди на такі умови,звернутися до нас із пропозиціями. А наша умова така: устаткування має бути встановлене у поліції із доступом до контролю з боку громади щодо раціонального використання коштів. Відтак щире бажання наших депутатів виділяти  кошти з міського бюджету на безпеку в місті має бути підтверджено  раціональним використанням у вигляді якісної роботи системи відеонагляду. У мене вимога  єдина – аби це була система без жодних абонплат, яка була б власністю громади міста, належно змонтована і використовувалася поліцією. А після монтажу ми мали гарантійні та експлуатаційні сервіси. І щоб була можливість на наступних етапах розвивати цю систему, щоб вона була динамічною для розширення, коли  за невеликі кошти ми б могли розвивати охоплення системою відео нагляду інші райони міста.

Городоцька поліція задоволена таким підходом. Тому зараз залишається видати на розгляд депутатів  сам принцип комплексного системного рішення, щоб  під цей проект у майбутньому виділяти кошти. Ми ознайомилися із загальною вартістю проекту та запропонували розбити цю суму на поетапне фінансування».