Щодо ситуації зі збором ТПВ на вулицях Городка, зокрема – вул.М.Павлика

Останнім часом жителі вулиці Павлика, які компактно проживають у багатоквартирних будинках, позбавлені можливості скидати побутові відходи у контейнери. Це створює ситуацію захаращення вулиці та утворення стихійних звалищ. А все тому, що надавач послуг з вивезення ТПВ  АВЕ Львів забрало з вулиці контейнери загального користування.

З цього приводу менеджер Городоцького відділення АВЕ Львів Василь ПАВЛЮК дає коментар:

«Питання стосується не тільки вулиці Павлика. Йдеться про те, що ми переводимо обслуговування мешканців з вивезення ТПВ на індивідуальні контейнерів у  приватних будинках. А відповідно до рішення міськвиконкому - на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків мають бути облаштовані майданчики для роздільного збору сміття. Окрім цього, має бути  укладений  договір на вивезення змішаних відходів з надавачем послуг. Йдеться про голів ОСББ і директора КП МКГ.

І поступово ми це реалізуємо, зокрема там, де більшість приватних будинків. З мешканцями тих будинків проводили збори, у яких я також брав участь. Зазначу, що люди, яких, до речі, дуже мало приходило на такі зібрання,  знали про те, що є новий підхід до організації збору сміття. І вони мали б визначитися в тому, де встановлювати ці майданчики. На жаль, багато  з них дотримується думки, що їх це не обходить…Тобто, ніхто не хоче брати на себе жодної відповідальності. А ситуація зі сміттям на Павлика справді жахлива. Власне напередодні свят ми забирали сміття з цієї вулиці, то стикнулися з тим, що серед відходів бачили мертву курку, мішки із землею … та інше. І в той же день сюди  під’їхала автомашина, я заблокував її, довідався адресу та прізвище власника машини і з’ясувалось, що він з вулиці Івасюка і заборгував нашій організації більше тисячі гривень за послуги.

Іншими словами ,такі люди не платять, а викидають ТПВ в інших місцях міста.   Тобто, такий підхід, коли контейнери загальнодоступні і ніхто за це не несе відповідальності, є досить поширеним. Тож зрозуміло, що продукування ТПВ слід скорочувати. До речі, серед тих, хто пише скарги на ТОВ Аве Львів, і в той же час особисто не має угоди і не платить за наші послуги є й С.Палюх (його борг 1200 грн). І тому немає іншого способу, як  кожен будинок має мати свій контейнер, пильнувати, дотримуватися порядку і сплачувати по факту. Маємо в цьому плані позитивні приклади. Я вважаю, що за стихійне викидання сміття слід карати конкретних порушників, адреси багатьох із них ми маємо. І на мій погляд, цим конкретно мав би займатися еколог міської ради. А безконтрольність породжує безвідповідальність».

Коментар першого заступника міського голови Івана ПРОЦЯ:

«Я вважаю такі дії неузгодженими, нескоординованими, і дуже дивно, що так себе поводить надавач послуг з вивезення ТПВ на території міста Городка. Це дуже дивно. Не знаю, в чому причина такої поведінки. Швидше за все, наближається конкурс щодо визначення надавача послуг, і таким чином Городоцьке відділення  АВЕ Львів до дати виходу з Городка (закінчення договору) попередньо забирає ці контейнери. Але забуває про те, що ті люди, які користувалися цими майданчиками, і надалі платять за послуги, і виходить, що даремно (!) тому що, забравши контейнери, вони припинили надавати послуги. Відтак, я буду змушений винести це питання на засідання міськвиконкому про повернення цих коштів з АВЕ Львів, якщо й надалі буде така ситуація.

Міська рада намагалася з мешканцями проводити спільну, скоординовану політику і конкретні дії щодо переходу на індивідуальні схеми. Ми перейшли на такі схеми по вулиці Львівській 92, Підгір’я,1, Підгір’я, 4, по вул.Джерельній та в інших мікрорайонах, але тут раптом АВЕ почало щось робити без погодження з міською радою. Це не приносить нікому користі. Вони також забрали контейнери з вулиці Яворницького, де розташований житловий будинок, який вони обслуговують і люди їм платять за ці послуги. АВЕ самоусунулося від роботи з комерційними споживачами, не вимагають від них укладання договорів з надання послуг по різних об’єктах,зокрема таких  величезних об’єктів як універмаг який є власністю  РСС, і в якому багато орендарів. І на стільки об’єктів лише один контейнер. Це наводить на думку, що там є якісь не цілком відкриті дії і якісь зловживання. Так само і по інших об’єктах бізнесу, магазинах, установах немає укладених договорів з вимогою обладнати майданчик на кожній окремій території торговельної  чи  бізнесової одиниці. Такі дії є абсолютно неприйнятні.

І я закликаю АВЕ Львів, щоб вони з розумінням поставилися і відновили надання послуг, зокрема на даній території, що по вул. Павлика, і по вул.Яворницького».