Відбулись збори з нагоди річниці ліквідації аварії на ЧАЕС

Сьогодні в приміщенні Городоцької Малої академії мистецтв імені Петра Андрусіва  відбулись збори із відзначення  Дня ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що відзначають 26 квітня.

Відкрила збори голова Городоцької райорганізації «Союз Чорнобиль України» Галина Ріттер, вона ж окреслила стан справ чорнобильської організації на сьогодні, вручила подяки представникам міської та районної влади за всебічну допомогу та підтримку. Хвилиною мовчання вшанували загиблих ліквідаторів на ЧАЕС та померлих в пізнішому часі.

Віддали данину шани присутнім у залі чорнобильцям і представники районної та міської влади, перед присутніми виступили заступник голови городоцької РДА Павло Стахів, заступник голови Городоцької райради Богдан Слонівський, заступник міського голови Городка Степан Попко, лікар-терапевт, голова лікарської профспілки Людмила Ільницька, котра також розповіла про хід медичної реформи на Городоччині, особливості при заключенні декларацій тощо.

Під час зборів також було представлено проект пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС – з ініціативою створити такий виступив місцевий художник Василь Луців. За задумом автора, пам’ятник зображатиме частинку електростанції, ліквідатора, який наче відсуває хмару техногенного лиха від населення, яке уособлює маленька дівчинка, що збирає квіти.

Пам’ятник заплановано встановити неподалік від міського кладовища, поруч із храмом Турковицької ікони Богоматері. Тут вже є пам’ятник воїнам Афганістану, таким чином, логічно поруч з кладовищем створимо своєрідну алею пам’яті тих, хто героїчно віддав свої життя в ім’я порятунку життів чужих.