Городківчани відзначили День пам’яті та примирення

 

     Сьогодні на міському кладовищі Городка відбулися заходи до Дня пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. У заходах взяли участь керівники районної та міської влади, їх структурних підрозділів, представники громадсько-політичних організацій, учасники Апостольської чоти, представники виробничих структур міста та громадськість.

     Проголошені  рішенням 59-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року Дні пам’яті та примирення, які припадають на 8 і 9 травня, присвячені тим мільйонам людей, чиє життя було обірване  насиллям світового масштабу, людям усіх рас  і націй, воїнам і мирному населенню, дітям та старим людям, котрі в різний спосіб загинули в роки воєнного лихоліття.

       Спільну панахиду на кладовищі біля пам’ятника жертв політичних репресій провели священики усіх конфесій. А далі  отець Назарій храму Святого Миколая виголосив промову, в якій із глибокою скорботою говорив про невинно убієнних та загиблих у цій затяжній та жорстокій війні, а також внаслідок репресій, закликаючи  возвеличити пам’ять загиблих власною працею для добра свого народу, міста та один одного.

        До памятника жертв політичних репресій поклали кошики квітів та запалили лампадки голова Городоцької РДА Володимир Ременяк, голова Городоцької районної ради Володимир Більовський, міський голова Городка Роман Кущак та секретар Городоцької міської ради Юлія Віткова.