До річниці перепоховання Тараса Шевченка

Сьогодні на вулиці Шевченка у Городку відбулися заходи з нагоди встановлення на будівлі старого кінотеатру меморіальної дошки генію українського народу Тарасу Шевченку, в яких взяли участь керівники районної та міської влади, депутати, представники громадсько-політичних організацій, керівники установ, шкільна молодь.

Відкрив захід голова РО «Меморіал» Роман Смілка, зазначивши, що встановлення нової меморіальної дошки має глибоко символічне значення і для мешканців вулиці, і для кожного українця, який любить Тараса Шевченка та його завжди актуальні твори. Честь відкрити меморіальну дошку отримали почесний городківчанин, один з ініціаторів встановлення меморіальної дошки Михайло Стойко та депутат Львівської обласної ради Володимир Саган. Освячення дошки провів отець-парох храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії Михайло Греділь.

Виступаючи перед громадою голова Городоцької районної ради Володимир Більовський зробив невеликий екскурс в історію  перейменування вулиці на вулицю Шевченка, назвав імена тих, хто активно долучився до встановлення на цьому місці меморіальної дошки, яку,на жаль, не вберегли від рук зловмисників. Володимир Михайлович щиро подякував усім небайдужим городянам за те, що долучилися до виготовлення та встановлення нової меморіальної дошки, зокрема народному депутату Ярославу Дубневичу, городоцькому художнику Василю Луціву, голові РО «Меморіал» Роману Смілці та іншим. Слова подяки прозвучали і на адресу Городоцької міської ради і її голови Романа Кущака за гарно впорядковану будівлю старого кінотеатру та лад на вулиці. Але з гіркотою прозвучали слова про те, що на чисто прибрану вулицю хтось із мешканців викинув пакет із сміттям. І це в такий день! Хвилиною мовчання присутні помянули тих активістів, котрі встановлювали першу меморіальну дошку і котрих вже немає в живих.

Слово перед громадою мав і 89 -літній городківчани Володимир Стойко, котрий розповів про свій життєвий шлях, про однодумців-патріотів та висловив щирі слова подяки за встановлення меморіальної дошки.

Заходи продовжилися на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де відбувся конкурс читців поезії Кобзаря. З вітальним словами виступив перед присутніми голова Городоцької районної ради Володимир Більовський, зазначивши,що учні шкіл міста та району не лише знають і люблять поетичні твори Шевченка, а й розуміють її.

За кожен виступ хлопці та дівчата отримували в подарунок книги від членів компетентного журі, куди увійшли керівники району, секретар міської ради Юлія Віткова, педагоги шкіл.