Операція «МАК» - інформує поліція

Шановні громадяни! Вкотре хочемо застерегти та роз’яснити  про заборону сівби та вирощування снотворного (опійного, в тому числі олійного та інших) маку, а також конопель.

 

З  практики попередніх років слід зазначити, що здебільшого незаконні посіви вчиняють старші люди пенсійного віку, деякі для отримання кількох зайвих гривень, інші для себе вирощують: «мак на кутю», «конопельки на олійку» … Чи вартий процес таких ризиків?! По-перше та найважливіше: кожна рослина в руках у наркодиллерів – це потенційне скалічене людське життя. По друге: наркомани і так не дадуть Вам зібрати цей урожай. По третє: адміністративна та кримінальна відповідальність за дані діяння.

Адміністративна відповідальність

Незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель в кількості до 10 рослин - підстава для притягнення по ст.106-2 КУпАП (штраф до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин).

Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку - підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).

Кримінальна відповідальність

Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин - караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

Окрім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за наркозлочини, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин - караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (ч. 2 ст. 310 КК України).

Отже, протягом травня – вересня поточного року на території Городоцького району проводиться комплекс оперативно – профілактичних заходів під умовною назвою «МАК», з метою виявлення і знищення нелегальних посівів наркомісних рослин маку і конопель. Працівники поліції, в тому числі і дільничні офіцери поліції здійснюватимуть подворові обходи домогосподарств жителів району та оглядатимуть їх щодо можливих незаконних посівів.

Поліція звертається до усіх небайдужих громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти  Городоцьке відділення поліції за цілодобовим телефоном : 30-634, 30-631; 068-025-51-40 або 102. Конфіденційність гарантуємо!