Колишня зв’язкова УПА Катерина Ментух відсвяткувала свої уродини

По-родинному у колі найближчих друзів та соратників відсвяткувала 92 роки від дня народження легенда Городоччини, колишня зв’язкова Української Повстанської Армії Катерина Ментух, на псевдо Ластівка. Уродинницю вже на подвір’ї її будинку у Речичанах щиро вітали священик о.Петро Зеленюх, керівники ВП ГО «Унсо» Дмитро Ферцович, РО «Унсо» Руслан Жукровський, лікар Василь Пазиняк, Іван Шклівський,  відомий поет Петро Іванець та інші.

Звучали патріотичні пісні,обійми і сльози радості від зустрічі. А також символічний постріл із рушниці як застереження ворогам. А далі, як і годиться в українських родинах, господині піднесли патріотичні дари, грона калини, квіти і щирі слова любові та пошани, на які пані Катерина, як ніхто інший на Городоччині, заслужила чи не найбільше.

Відзначення свята уродин продовжили вже у світлиці, де пані Катерина на чільному місці слухала щирі вітання гостей, побажання здоров’я та довголіття, ділилася спогадами про минуле більш як сімдесятирічної давності, дивуючи присутніх силою духу та чудовою пам’яттю, викликаючи мимовільне зволоження очей у своїх гостей за святковим столом. Перейнявшись словами пані Катерини міський голова Городка Роман Кущак поділився із господинею спогадами про боротьбу за волю України і праотців своєї родини та біди і страждання як супутники цієї боротьби. Очільник мерії міста подякував пані Катерині за відданість Україні та її народу, щирий патріотизм як взірець для поколінь українців та побажав уродинниці ще довгих щасливих років життя.