Молодь з Польщі і України навчалась у Риманові Здруй як будувати і розвивати свої навички

Вісімнадцять учнів з сільської місцевості гміни Стрижів та вісімнадцять їх ровесників з міста Городка на Україні (Львівська область) взяли участь в організованих  у Риманові Здруй тренінгах. Молодь приготувала для місцевих мешканців «Фестиваль Дружби народів: Польща і Україна—це одна родина». Головною темою була праця, яка спонукає до громадської та професійної активності.

Як  майстер-класи так і фінал проекту (фестиваль) були організовані у рамках проекту "Праця = знання і уміння", гміни Стрижів в партнерстві з містом Городок,  що фінансується з Польсько-української Ради Обміну Молоді з дотації МНО. Кошти на реалізацію проекту отримані гміною Стрижів з Фонду Розвитку Системи Освіти у Варшаві.  Метою проекту було будування, набуття і розвиток необхідних вмінь, потрібних для  активної участі у суспільному житті та професійній сфері серед 36 молодих людей у віці з 14 до 17 років.

Задум організувати тренінги  та фестиваль  в Риманові Здрою не був випадковий. Вибрано місце, в якому молодь могла зустрітися і скористати з досвіду осіб, які щоденно працюють з неповносправними особами. Завдяки можливості проживання в Установі Професійної Активності Польського Товариства на користь Осіб з Інтелектуальною неповносправністю—згромадження в Риманові Здруй, молодь мала можливість спостерігати за роботою цих осіб. Слід додати, що одним з учасників проекту був хлопець з особливими потребами, який завдяки підтримці своєї мами брав активну участь на кожному етапі реалізації проекту.

Найважливішим пунктом проекту були  майстер-класи, які проходили 8-15 серпня цього року, та  завдяки яким молодь дізналася між іншим про різноманітні теми з області праці, вербальної і невербальної комунікації, умінь, потрібних на ринку праці, постановки і реалізації мети; будування добрих відносин з іншими людьми, відчуття власної вартості. Тренінги були заплановані у такий спосіб, щоб молодь могла відразу на практиці, разом з інструкторами у Закладі професійної активності в Риманові Здруй використати набуті уміння.

Разом висіювали і садили рослини в садово-городній теплиці а також доглядали за саджанцями. Крім того, молодь провела міні-інтерв’ю, провідною темою яких була  праця, про що  погодилися розповісти бургомістр гміни Риманув – пан Войцієцх Фарбанієц, керівник Закладу професійної активності в Риманові Здрою -  пан Салваторе ді Паскуале, Директор Центру Гміни Культури в Риманові – пані Данута Літаровіч, місцевий митець – пан Роберт Мишкал. Це починання  міжнародної групи молоді  дозволило їм побудувати теплі відносини та зінтегруватися.

Молодь також приготувала для місцевих мешканців «Фестиваль Дружби народів: Польща і Україна—це одна родина». Організована  14 серпня цього року  в амфітеатрі Риманова Здрою подія, зібрала велике гроно публіки. У програмі фестивалю були пісні, етюди на тему суспільної і професійної активності, презентація фотовиставки про  працю а також ініціативи, пропоновані молоддю, зокрема залучення публіки у  спільний польсько-український спів чи танці. Слід зазначити, що фестиваль був підготовлюваний і реалізований саме молоддю. Учасники майстер-класів з допомогою тренерів обирали осіб для інтерв'ю, підготували фотовиставку, опрацювали програму і реалізували проведення фестивалю. Проект базувався на значній  активності молоді.

Як підкреслюють учні , участь у проекті була для них можливістю навчитися багатьох цікавих і нових речей:

„Проект з'єднав два народи і ми стали однією великою родиною. Ми навчилися помічати свої сильні сторони. Проект подарував мені незабутні враження і справжніх приятелів. Під час цих декількох днів ми набули багато цінних умінь такі як взаємодія в групі чи комунікація. Я збагнула, що не важливе якої ми є національності – ми є одна родина”

Марія

„Завдяки цьому проекту перший раз я побувала в Польщі, познайомилась з новими людьми. Я навчилася працювати в групі, допомагати і підтримувати інших.”

Юлія

„Завдяки проекту я багато дізналася про Польщу, познайомилась з її традиціями і культурою. Я знайшла нових приятелів, набула багато знань, які  використаю в майбутньому для вибору професії.”

Вікторія

„Завдяки проекту я навчився раціонально використовувати час, організовувати події. Я дізнався, що існує багато можливостей подорожувати по Європі. Я став більш пунктуальний. Також я ознайомився з можливостями отримати роботу”

Назар

„Цей проект розвинув у мені  творчість, ініціативність, працю в колективі. Я став більш відкритий. Я зустрів багато нових осіб з якими  утримуватиму зв’язок

Максим

„Проект уможливив мені пізнання нових людей, пізнання іншої мови. Цікаво провів час і хотів би прийняти участь ще в такому проекті.”

Кацпер

„Дякую цьому проекту за море емоцій, нові знання, за те, що я стала більш креативною і можу радіти життю. Було дуже цікаво. Дякую всім, хто дав нам можливість взяття участі у фестивалі в Риманові Здрою – було фантастично”

Адріана

„Завдяки проекту я познайомилась з чудовими людьми, переламала мовні бар'єри і здобула багато вмінь, потрібних і в праці, і в житті. Цей проект дав мені бажання пізнавання світу і людей, те, вміння дивитися через „рожеві окуляри. Я відкрила сама себе по новому”