У міський бюджет поступили 3,3 млн грн акцизу з пального

Очікування справдились: у п’ятницю, 30 вересня, до міського бюджету поступили кошти від акцизу з продажу пального на території м.Городок (останні 3 місяці вони не надходили до бюджетів органів місцевого самоврядування, що суперечить декларованій Верховною Радою бюджетній децентралізації, а також частка відрахувань до місцевих бюджетів, визначена Мінфіном на основі даних ДФС – значно нижча, ніж у І півріччі 2018-го року – така частка встановлюється кожних півроку, а віднедавна були пропозиції ще й вилучити роздрібний акцизний податок з нафтопродуктів).

Відтак, в останній день вересня до бюджету міста Городка надійшло разом 3 млн 340 тис 333 грн. 54 коп. (відсоток від акцизу із виробленого в Україні та ввезеного на її митну територію пального надходить до місцевих бюджетів залежно від вартості реалізованого пального за частками. Кошти було зараховано відповідно до внесених змін до Постанови КМУ №753 від 19 вересня 2018 року). Як пишуть в інформаційному повідомлені на офіційному інтернет-сайті КМУ: «З метою автоматичного розподілу між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у II півріччі 2018 року, внесено зміни до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році.

Прийняття постанови сприятиме належному фінансовому забезпеченню місцевих бюджетів у другому півріччі 2018 року та позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів».

Ці кошти, ревно очікувані у громадах, насправді відіграють важливу роль у місцевих бюджетах, а їх недоотримання може стати прецедентом для проблем із фінансуванням важливих статей витрат. Для городківчан – особливо, оскільки на території міста маємо три діючі АЗС. За відновлення надходжень у місцеві бюджети у вигляді частки акцизу з нафтопродуктів на захист місцевих рад виступила Асоціація міст України.

Важливо: кошти місцевого акцизу, в тому числі на нафтопродукти, в першу чергу необхідні органам місцевого самоврядування для утримання комунальних доріг (ще в 2014 році місцевий акциз виступив хорошим компенсатором від скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство). Отже, міський голова Городка Роман Кущак відповідним розпорядженням скликає 23 жовтня чергову сесію Городоцької міської ради – задля внесення змін у відповідні галузеві програми та міський бюджет Городка, аби до кінця року ще встигнути реалізувати ряд запланованих об’єктів (завдяки надходженню згаданих коштів, є перевиконання дохідної частини бюджету більш, ніж на 105%).

Детальніше про механізм зарахування акцизу з продажу пального.