Міський голова Городка Роман Кущак повернувся з Міжнародного Саміту мерів

Цьогорічний, вже третій Міжнародний Саміт мерів (IMS) об’єднав  мерів міст з усього світу, політиків та бізнесменів, відбувся за організацією WesternNISEnterpriseFund (WNISEF) під патронатом Прем’єр-міністра України  Володимира Гройсмана та був надзвичайно представницьким, із учасниками зі всіх континентів. На запрошення організаторів участь у заході взяв міський голова Городка Роман Кущак.

Зустріч мала колосальний успіх серед лідерів місцевого самоврядування, оскільки стала відмінною нагодою міським головам поділитись досвідом у різних сферах міського господарювання, в пошуку ефективного вирішення притаманних сучасним громадам проблем. Наприклад, міські голови деяких міст підхопили ідею Городка у вирішенні проблеми зі збором твердих побутових відходів у місті, озброївшись думкою про встановлення індивідуальних контейнерів у приватних садибах замість контейнерів спільного користування. Продуктивними були й інші обговорення на панельних дискусіях – як-от тенденції розвитку міст та впровадження інноваційних технологій в галузі переробки сміття, якісного використання або ж утилізації органічних відходів, впровадження нових технологій у водопостачання і каналізування тощо. Також вдалось голові міста Городка Р.Кущаку напрацювати корисні зв’язки – надіємось, зокрема, на співпрацю із українською асоціацією підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія». Цікавим також було знайомство із представниками з міста Познань (Польща, на межі з Німеччиною) та з міста Шостка (Україна, на межі з Росією), між якими діє співпраця. Відтак, маємо надію на те, що міста-партнери невдовзі скористаються запрошенням приїхати в гості до городківчан та познайомитись з величезним потенціалом Городка, із майбутньою якісною співпрацею.

Мери як менеджери міст ділились ідеями ефективного управління у місцевому самоврядуванні, яке як гілка влади має чимало розумних переваг над представниками державної влади, хоча подекуди йому й не вистачає повноважень. Та віриться: реформа децентралізації скоро запрацює на повну, і на місцях будуть і кошти, і можливості їх спрямувати у добре русло. Благо, людського ресурсу для генерування хороших ідей і втілення їх в життя в нашій країні, як і в нашому місті, вистачає.