Делегація міської ради переймає досвід впровадження сучасних технологій у Дрогобичі

Сьогодні Дрогобицька міська рада проводить круглий стіл на тему реалізації розумного урядування та успішного впровадження зручних електронних сервісів для мешканців. Учасників круглого столу привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма, про смарт-технолонії розповідають керівник КУ "Інститут міста Дрогобич" Володимир Кондзьолка, керівник "Дрогобич - Smart City" Станіслав Гайдер, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду "Відродження" Оксана Дащаківська.

Планується презентація програм SMART-City та SAFE-City від інтеграторів та провідних фірм-виробників.

Від нашого міста  у заході беруть участь спеціалісти Городоцької міської ради Тетяна Грецко, Надія Канафоцька, Оксана Гут та Юрій Пилат.

До теми:  Завдяки, зокрема, сервісу відкритих даних та цілого ряду програм в напрямку впровадження концепції SMART-City, Дрогобич минулого року визнали найпрозорішим містом України. Так, на сьогодні дрогобичани мають можливості отримати чимало адміністративних послуг через Інтернет, на які раніше доводилось витратити значно більше часу та зусиль. Концепція SMART-City передбачає збір та обробку даних в місті, що надає можливість ефективного управління комунальними сервісами та взагалі всім, від чого залежить життя  мешканців: транспортними системами, постачанням електрики, води та тепла, утилізацією та переробкою відходів, інформаційними системами, школами, бібліотеками, лікарнями тощо. Мешканцям таким чином легше комунікувати і з владою, оскільки відповіді на чимало запитань вже чекають на різноманітних сервісах. Також Дрогобич є активним учасником комплексної програми "Безпечне місто", що передбачає встановлення відеокамер спостереження. До цього прагне і Городок - минулоріч та того року вже закуплено і встановлено для поліції декілька відеокамер, а в майбутньому планується охоплення якомога ширшої географії охоплення відеоспостереженням у місті. Активним у Дрогобичі є і сервіс "Відкрите місто", який працює і в Городку. Завдяки цьому сервісу мешканці можуть самостійно, в декілька кліків повідомити про проблему у місті, та більш того - контролювати його вирішення. Вподальшому Городок планує деякі із сервісів втілити у нашому місті, співмірно до його потреб.