«Гаряча лінія» з питань легалізації у Городоцькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області

  

Днями у Городоцькому управлінні відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Основне питання, яке було розглянуте під час заходу – це проблема сьогодення -  легалізація трудових відносин та заробітної плати. Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

Начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління Максим Козирєв відповідав на запитання. Кожен платник податків, який телефонував, зміг отримати вичерпну відповідь на свої питання.

Наводимо деякі з них.

Скажіть, з якими ризиками стикаються працівники, які погоджуються на отримання зарплати в «конвертах»?

Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

Як себе вести, коли тобі пропонують зарплату «в конверті»?

Працюючі повинні вимагати у роботодавця більш високу «білу» зарплату, шукати більш високооплачувану роботу, адже, чим більше офіційна зарплата і внесок, тим вища пенсія. Таким чином, ви можете самостійно подбати про додаткові доходи у старості. Кожен громадянин повинен чітко розуміти, що основна причина майбутньої мізерної пенсії полягає у його нинішній нелегальній роботі і зарплаті «у конверті», а це прямий шлях до старості у злиднях.

Яким чином працівник може перевірити оформлення трудових відносин?

Отримати інформацію про нараховану заробітну плату, відрахування єдиного соціального внеску та розмір страхового стажу можна в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання або за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua/).

Яким чином подати повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Повідомлення подається до контролюючого органу особисто платником або уповноваженою ним особою, або надається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.