Щодо виконання Програми соціального захисту та соціального забезпечення населення

 

 

В основу пріоритетів соціальної політики 2019 року покладено удосконалення системи соціальних послуг, задоволення та узгодження потреб та інтересів громадян , соціальних груп населення.

Для належної реалізації основних завдань соціальної політики , міською радою затверджена Програма соціального захисту та соціального забезпечення населення                       м. Городка на 2019 рік . Метою даної Програми є захист законних прав, соціально-економічних, вікових та інших інтересів ветеранів війни, праці, військової служби, ліквідаторів на ЧАЕС, дітей війни, інвалідів, одиноких громадян, багатодітних сімей та інших мешканців міста, які опинились в складній життєвій ситуації,  підвищення рівня їх життя.

 З метою реалізації завдань даної Програми  виконавчий комітет міської ради веде облік найменш захищених та потребуючих допомоги і підтримки верств населення міста.

Станом на грудень 2018 року на обліку перебувають 5 інвалідів по зору, 62 родини,  в яких проживають діти-інваліди, 7 дітей-сиріт та 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і піклуванням, 3 прийомні сім’ї (1 прийомна сім’я, в якій виховується дитина з м. Городка), 1 дитина в дитячому будинку сімейного типу в с. Великий Любінь, 120 багатодітних сімей, 70 родин  постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 58 демобілізованих учасників АТО, учасників бойових дій, 47  учасників бойових дій в Афганістані. На облік зараховано 110 одиноких та одиноко проживаючих мешканців міста, які є на обслуговуванні в 9 соціальних працівників територіального центру. Крім цього, планується залучати  через районний центр зайнятості волонтерів з числа незайнятих громадян. З метою належного обслуговування мешканців міста, які перебувають на обліку, відділ звернень громадян, документообігу та соціальних питань міської ради постійно аналізує потребу в наданні  їм соціальних послуг.

Тим часом сьогодні акцентуємо на основних реалізованих моментах однойменної Програми 2018 року та підсумуємо роботу відділу звернень громадян, документообігу та соціальних питань.

Впродовж 2018 року у виконавчий комітет  Городоцької міської ради звернулось 247 громадян, які опинились в складній життєвій ситуації з приводу надання їм матеріальної  допомоги, всі заяви були задоволені.   

Станом на  01.12.2018 року на обліку потребуючих покращення житлових умов перебуває 212 осіб, в тому числі з них 137 осіб користуються правом першочергового одержання житла (59 осіб – учасники бойових дій, учасники АТО), з правом позачергового одержання житла – 20 осіб, (6 осіб - постраждалі (учасники) ліквідації аварії на ЧАЕС , 5 – інваліди війни, з них 2 учасники АТО, 3 – дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування  та інші ).

У 2018 році закуплено 4 квартири для осіб, які перебували на обліку потребуючих покращення житлових умов. Двоє осіб – це учасники АТО, учасники бойових дій, яким закуплено квартири відповідно до Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій – учасників АТО, які перебувають на обліку потребуючих покращення житлових умов у виконавчому комітеті Городоцької міської ради на 2018 – 2020 роки, та двом дітям-сиротам  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року №300 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877» «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до  сімейних, та забезпечення житлом дітей – сиріт , осіб з їх числа».

Також повідомляємо, що у виконавчий комітет Городоцької міської ради впродовж 2018 року надійшло  1533 звернення громадян, у порівнянні з 2017 роком – 1334 звернення. Звернення стосувались соціального захисту, будівництва, земельних відносин, комунального господарства, житлової політики екології та природних ресурсів. Надійшло понад 1800 листів від різних установ та організацій, 48 депутатських  звернень. Зареєстровано 84 запити на інформацію.

Відділом звернень громадян, документообігу та соціальних питань видано понад 5000 довідок про реєстрацію та склад сім’ї, видано довідки-характеристики , акти обстеження матеріально-побутових умов та інші документи .

 Отже, виконання Програми Соціального захисту та соціального забезпечення населення міста Городка на 2019 рік, дасть змогу покращити житлово-побутові умови громадян пільгових категорій та вирішити проблему соціальної підтримки мешканців територіальної громади.

Ольга ГОЛОБОРОДЬКО, завідувач

 

відділу звернень громадян, документообігу та соціальних питань