У Городку планують реконструювати другий поверх монастиря під дитячі групи для дошкільнят

Ідея реконструкції другого поверху храму Преображення Господнього (монастиря), що у Старому парку – самому серці Городка, для розміщення там дитячих груп (ДНЗ) належить насамперед ініціативній групі парафії, зокрема, п.Орисі Войціцькій, настоятелю о.Тарасу Цікалу.

Листи із відповідним зверненням надходять у міську раду з минулого року. Враховуючи насправді гарну сприятливу атмосферу цього місця, де на базі Катехитичного духовного центру ім.А.Шептицького вже декілька років поспіль наша дітвора активно та творчо розвивається, також враховуючи проблему із нестачею місць у садках для дошкільнят та добру волю хазяїв старовинного монастиря – мерія взялась за вивчення можливості зреалізувати цю ідею.

Відтак, попередньо вивчивши пропоновані приміщення спеціалістами Городоцької міської ради, зафіксовано, зокрема, що висота приміщень другого поверху дозволяє розміщення тут дитячих дошкільних груп. Також тут є достатньо місця для розміщення, зокрема, санвузлів, спальних приміщень, приміщень для занять, харчування (їжу довозили б), організації евакуаційних виходів тощо. На подвір’ї є територія, котру можна використати для ігрових майданчиків, прогулянок, ігор. Право власності на будівлю належить Монастирю Студійського Уставу «Преображення Господнього» Української Греко-Католицької Церкви, про що свідчить свідоцтво від 5 травня 2009 року, видане на підставі рішення виконавчого комітету міської ради №145 від 19.03.2009 р. від  (див.фотокопію, разом із іншими документами у справі №1127 – все прикріплено в архіві до цієї публікації). Отримала парафія і благословення на організацію тут дитячого садка із мистецько-культурним центром від Церковної ради, отців-студитів.

Відтак, цього тижня відбулась виїзна нарада із оглядом приміщень. Участь у вивченні питання на місці взяли міський голова Городка Роман Кущак, завідувач відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Ольга Орлинська, спеціаліст відділу, автор популярної Facebook-спільноти "Не той Городок" (сторінка любителів нашої історії та старих фото) Олег Божик, завідувач відділу державної архітектурно-будівельної інспекції Вікторія Стельмащук, представник ДП Інститут «Укрзахідпроектреставрація» Лідія Горницька.

Міський голова Городка Роман Кущак резюмує: «Вважаю, якщо на парафії нашого храму Преображення Господнього маємо таку гарну творчу атмосферу співпраці, якщо тут взяли вектор натхненної роботи з дітьми – їх варто обов’язково підтримувати та розвивати. Адже зазвичай в сучасному світі важко заохотити людей щось схоже робити. Цю ідею, думаю, можна гарно зреалізувати, в тому числі матимемо і всі підстави надійно закрити в’їзну браму для безконтрольного руху тут автотранспорту, тощо – аби організувати комфортну зону для дітей.

Досі у нас був один важливий аспект питання та маленький сумнів реконструкції другого поверху монастиря – оскільки будівля монастиря і Катехитичного духовного центру ім.А.Шептицького є пам’яткою національного значення, духовна та історична спадщина. Ми запросили в Городок Лідію Орестівну Горницьку, і вона нам підтвердила, що не бачить проблеми у реалізації такої ідеї в життя, адже ми, втілюючи заплановане, не рухаємо капітальної частини в реконструкції, не змінюємо огороджуючих конструкцій, даху тощо. Зараз питання – за архітекторами, які мають відповідні сертифікати для здійснення проектних та ремонтно-реставраційних робіт у таких будівлях. Надіюсь, з Божою допомогою нам вдасться здійснити для городківчан таку маленьку мрію, тим же і частково вирішимо проблему із зайнятістю наших дошкільнят».