Видалено туї на території автостанції: чи правомірно?

На минулому засіданні міського виконавчого комітету було піднято питання: чи правомірно орендарі території автостанції у Городку видалили надцять туй вздовж Верещиці. Члени виконкому пригадали: у відповідь на звернення із цим проханням (було додано фото із сухими деревами) орендарям було відмовлено. Мотивували орендарі таке звернення необхідністю проведення благоустрою на цьому місці.

Ситуацію роз’яснює завідувач відділу архітектурно-будівельної інспекції Городоцької міської ради Вікторія СТЕЛЬМАЩУК:

«Відповідно до п.3 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого  Постановою Кабінету Міністрів  України  1 серпня 2006 р. № 1045, - видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється:

-за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку);

Чи на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Також згідно ч.1 ст. 34 Закону України «Про  регулювання містобудівної діяльності»

1. Замовник має право виконувати будівельні роботи після:

1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

ЩОДО АВТОСТАНЦІЇ: Зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт на об’єкт «Облаштування берегової лінії елементами благоустрою в межах ділянки автостанції по вул.Стуса, 7 в м.Городок, Львівської області» Замовник - Приватне акціонерне товариство «Виробничо-комерційна компанія «Еталон» 27.11.2017 р. ЛВ 061173280906.»