Як протидіяти домашньому насильству (Закон вже діє)

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області нагадує про те, що відповідальність за те, щоб зробити приховане помітним, покладається на нас всіх:  від органів влади, які приймають та забезпечують реалізацію законів про заборону насильства до окремих громадян, які просто не повинні мовчати, якщо вони стають свідками або мають підозру, що сталося насильство чи порушення прав людини.

Насильство проти дітей може мати різні форми, у тому числі домашнє насильство, воно завдає непоправимої фізичної та психологічної шкоди дітям.

ВАЖЛИВО: дитина, яка постраждала від домашнього насильства  - це особа, яка не досягла 18 років та зазнала домашнього насильства у будь-якій формі або стала свідком (очевидцем) такого насильства;

Хочемо ознайомити із реальним прикладом того, що Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» діє!

В Єдиному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82235033 можна ознайомитись із  прикладом винесеного судового рішення:

05.06.2019 року Мостиським районним судом Львівської області винесено рішення по справі щодо винесення обмежувального припису.

Суд заборонив кривднику 3 місяці перебувати у будинку, де спільно проживає подружжя і неповнолітня дитина та наближатися до нього на 300 м. Будинок є спільною власністю подружжя, зареєстрований на чоловіка кривдника. Жінка потерпала від домашнього насильства чоловіка-тирана протягом багатьох років, побої та знущання призвели до розладу здоров’я, насильство відбувалось на очах її малолітньої дитини. Починаючи з 2018 року почала звертатися до поліції за захистом від насильства, однак вжиті заходи не були ефективними. Позиція кривдника зводилась до заперечення вчинення насильства та «провокаціях» потерпілої, і навіть психологічноготиску зі сторони жінки.

Враховуючи наведене, орієнтуємось на потреби постраждалої особи, створюємо прецеденти щодо невідворотності покарання для кривдника та запобігання новим інцидентам домашнього насильства!