НАГАДУЄМО: працює проект «Я МАЮ ПРАВО!»

 

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Старт проекту відбувся 7 червня 2017 року. Проект презентовано П. Петренком та директором Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України.

13.09.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення презентувати Національній раді реформ при Президентові України загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!» та звернутися до Президента з ініціативою оголосити 2018 рік роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Невдовзі продовжаться роботи із капремонту центральної дороги

Невдовзі, щойно дозволять погодні умови, стартує продовження капітального ремонту центральної дороги загального користування державного значення М-11 Львів – Шегині (в тому числі в межах Городка).

Легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти: це легалізація зайнятості та легалізація заробітної плати (інформує служба зайнятості)

 

Нелегальна зайнятість – це, звичайно, використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин. Для цього роботодавцями крім традиційного використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти.

Необхідно розрізняти такі поняття, як прийняття на роботу з випробувальним терміном та стажування. Стажування проводиться до початку прийому на конкретну роботу, а випробування – в процесі роботи.

Пригадали Майдан 2014-го, вшанували Небесну сотню…

 

Повнісінький зал небайдужих краян – від малят до старшого покоління, сьогодні зібрався у районному Народному домі, щоб пригадати буремні події у лютому 2014-го року, коли майдан Незалежності у Києві ряснів вбитими українцями...

Там, від пострілу снайпера у серце, помер і городківчанин Іван Бльок  та загинув мешканець Рудок Володимир Жеребний, днем раніше під час пожежі у Будинку вчених зустрів смерть мешканець Судової Вишні Володимир Топій.

На прийомі в міського голови

 

       Упродовж тижня, що минає, на прийомі в міського голови Городка Романа Кущака побувало 17 осіб. Найбільше (5) – з мікрорайону вулиці Авіаційної, зокрема, мешканці багатоквартирних будинків зверталися за допомогою до очільника міста в основному по вирішенню завдань у веденні ОСББ.

       Свої особисті питання озвучували та просили скерування для допомоги у їх вирішенні жителі вулиць І.Огієнка, В.Івасюка, Заставська. Делегація жителів у складі пяти осіб з вулиці П.Дорошенка звернулася до міського голови стосовно вирішення проблеми із каналізацією. З турботою про поліпшення технічного стану дорожнього покриття на вулиці Джерельній до міського голови також звернулися її жителі.

Інформує прокуратура: щодо факту самовільного захоплення землі

 

Прокуратура виявила факт самовільного захоплення підприємством 8 га  землі сільськогосподарського призначення на Городоччині Встановлено, що без права власності чи оформленого права оренди  підприємець засіяв 8 га земельної ділянки сільськогосподарською  культурою, при цьому не сплачуючи у бюджет орендної плати за  використання державної землі.

Завтра, 21 лютого - чергове засідання міськвиконкому

На четвер, 21 лютого, заплановане чергове засідання міського виконавчого комітету. Відбудеться міськвиконком у залі засідань мерії, початок о 15 год.

Серед інших, в переліку питань – затвердження виробничо-фінансових планів комунальних підприємств; затвердження звіту міського бюджету за 2018 рік; внесення змін до складу адмінкомісії; внесення деяких змін у посадові інструкції працівників; встановлення тарифів на послуги, що надаються КП «Городоцьке ВКГ»; надання грошових допомог мешканцям міста; та ще ряд рішень на заяви мешканців міста.

У прикріпленому архіві – проекти рішень, що пропонуються до розгляду міського виконавчого комітету на засідання 21 лютого.

Які кроки необхідно зробити на шляху до всиновлення дитини – інформує Мін’юст

 

Доброго дня! Ми з дружиною виховали двох дітей, нині вони вже дорослі і живуть окремо,  але  нам хочеться подарувати любов та тепло дитині з дитячого будинку. В Інтернеті міститься багато різної інформації, однак немає розуміння, що за чим робити,  куди звертатися та які документи необхідно зібрати?  Буду вдячний за поради.  

 З повагою, Сергій Стеценко

 

Що таке усиновлення?

Вшановуємо річницю розстрілу Майдану…

 

Сьогодні, 20 лютого, у світі згадують події 2014-го, коли на Майдані Незалежності у Києві мирні акції за вступ до ЄС переросли у народне протистояння, та відбулись найбільш масові розстріли…

Цього дня від пострілу снайпера у серце загинув городківчанин Іван Бльок та мешканець Рудок Володимир Жеребний, днем раніше під час пожежі у Будинку вчених згорів мешканець Судової Вишні Володимир Топій.

Пам’ятаємо…

Роз’яснення Держпраці щодо збільшення покарання за порушення трудового законодавства у 2019 році

 

Із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати   зростуть і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

За найбільш серйозні порушенням недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Наприклад, за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і з 2019 року вона становитиме 125 тис.190 грн.

Роботодавцям варто звернути увагу, що при виявленні одного нелегального працівника,  доведеться заплатити штраф,  якого б вистачило на сплату ЄСВ за цього ж працівника більше ніж на 11 років.

Сума штрафних санкцій згідно статті 265 КЗпП України станом на 01.01.2019

(мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 становить 4173 грн)

Городоцька міська рада подала ряд проектів на конкурсний відбір інвестиційних проектів, оголошених ЛОДА

 

Згідно з інформацією спеціаліста відділу економіки, бюджету та комунального майна Оксани Гут, Городоцька міська рада, забезпечивши розробку проектних документацій та експертних звітів, подала заявки до Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА на конкурсний відбір інвестиційних проектів в рамках реалізації двох програм: «Питна вода» на 2012-2020 роки у Львівській області та Газифікація населених пунктів Львівської області на 2012-2020 роки.

Анонс: у п'ятницю краян запрошують на вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

       У п'ятницю, 22 лютого в Городоцькому районному Народному домі відбудеться вечір памяті Героїв Небесної Сотні «Майдан від першої особи».

       Початок о 15-00 год

 

        

       

Готуємось до реалізації V етапу робочого проекту каналізації мікрорайону Підгір’я

 

      Сьогодні в кабінеті міського голови Городка Романа Кущака  відбулася виробнича нарада, у ході якої було обговорено стан виконання проектних робіт по коригуванню робочого проекту каналізації житлових мікрорайонів  м.Городка V етап вулиць Підгір’я, П.Дорошенка, П.Сагайдачного, М.Шашкевича, Г.Хоткевича, Т.Шевченка, Окружна, Галицька, Є.Коновальця.

       Учасники наради обговорили питання послідовності виконання визначених проектом робіт.

Відбулась виробнича нарада з комунальними службами міста

 

Сьогодні відбулась чергова виробнича нарада з апаратом міської ради та керівниками комунальних служб міста.

Вів нараду міський голова Городка Роман Кущак, участь взяли перший заступник міського голови Іван Проць, заступник міського голови Степан Попко, головний бухгалтер Наталя Кузик, завідувач відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Ольга Орлинська, спеціаліст відділу економіки, бюджету та комунального майна Оксана Гут, спеціаліст відділу земельних ресурсів та ОНПС Василь Хомин, спеціаліст відділу звернень громадян, документообігу та соціальних питань Надія Канафоцька, директор КП «Міське комунальне господарство» Степан Кудляк, головний інженер КП «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство» Володимир Голинський, керівник КУ «Центр «Спорт для всіх» Богдана Котяш.