На Закарпатті зареєстровано спалах кору серед дітей у Рахівському та Мукачівському районах. Медики наголошують, що більшість хворих не мали необхідних профілактичних щеплень, і закликають батьків якнайшвидше перевірити вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення.
Кір — надзвичайно заразне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Один хворий може інфікувати до 18 неімунних людей. Хвороба небезпечна своїми ускладненнями: пневмонією, отитом, енцефалітом, а в окремих випадках може призвести до смерті. Специфічного лікування кору не існує.
Найкращий захист — своєчасне щеплення вакциною КПК (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи). Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, вакцинація проводиться двічі: першу дозу дитина отримує у 12 місяців, другу — у 4 роки.
Якщо ви не впевнені, чи отримали ваша дитина або ви всі необхідні щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря та перевірте вакцинальний статус. Вакцинація є безоплатною та допомагає захистити не лише себе, а й оточуючих.
Не відкладайте щеплення — захистіть себе та своїх близьких від кору.